Bydlení

7 triků pro vaši luxusní ložnici

pixabay.cz

Všichni bychom rádi ložnici, která vypadá jak z titulní strany časopisu o luxusním bydlení. Ne vždy však náš rozpočet vyhovuje našim snům. Pokud je to i váš případ, využijte pár jednoduchých triků a váš pokoj bude mít styl, o kterém sníte. Stejně jako u většiny věcí v životě, vše závisí na detailech.

Odstraňte nepořádek

I ta nejdražší místnost nikdy nebude vypadat luxusně, pokud v ní najdeme neuspořádané nebo dokonce poházené věci. Vše musí mít své místo. Zbavte se všeho, co není nutné v této místnosti mít. Jednou z hlavních zásad luxusu je totiž prostor a čistota. Nevyužívejte ložnici proto jako odkládací místnost.

Prosvětlete pokoj

Chcete ložnici, která vypadá luxusně? Potom sundejte obyčejné stropní svítidlo a místo něj namontujte stylové závěsné světlo. Jen se ujistěte, že světlo je ve správném poměru ke zbytku ložnice.

Trocha zeleně

Alespoň jedna zeleň by ve vaší ložnici neměla chybět. Vyndejte svou nejhezčí vázu a naplňte ji kyticí řezaných květin, které najdete třeba i na vlastní zahrádce.

Zvedněte závěsy

Když je závěsná tyč umístěna jen o palec nebo dva pod stropní čárou a závěsy se dotýkají podlahy, celá místnost náhle vypadá nejen větší ale také elegantní a stylová.

Věnujte pozornost přehozu

Luxusní přehoz vnáší okamžitý styl na první pohled. Je to dominanta této místnosti, proto byste přehozu měli věnovat výjimečnou pozornost. Zapomeňte tedy na obyčejné mikrofleesové deky, které jsou vhodné spíše na přikrytí při sledování televize, ale s designem nebo dokonce luxusem nemají nic společného. Namísto toho vyberte deku vyrobenou z vlny, veluru, hedvábí, sametu nebo dokonce umělé kožešiny. Nepoužívejte bláznivý vzor, držte se jednotné barvy či zvířecího vzoru.

Lampy a lampičky

Staré, vybledlé, zašpiněné nebo roztřepené lampičky opravdu nevypadají dobře. Bude nutné sehnat nové zajímavé stínítko a dodat tak lampičce nový vzhled. Soustřeďte se na odstíny s jednoduchým či kovovým vzorem. Ačkoli stínítka s květinovým nebo jakkoli pestrým vzorem jsou  roztomilá, do drahé ložnice určitě nepatří..

Šokujte

Dejte své ložnici nádech, který říká: „Ano, tato místnost patří někomu zvláštnímu.“ Můžete toho docílit umístěním velkého výtvarného díla nad hlavou či sběratelskými předměty na stole. Také stylový kobereček dokáže dodat místnosti luxusní vzhled. Každopádně předmět musí být dostatečně výrazný, aby okamžitě po vstupu do místnosti zaujal. Ať se rozhodnete pro cokoliv, musí to stále odrážet váš osobní styl. Opět nemusíte příliš utrácet, projděte své oblíbené obchody nebo si sami vytvořte umělecké dílo.

Neměli bychom zapomínat, že právě ložnice je místo, kam chodíme odpočívat po celodenním shonu. Měla by to pro nás proto být stále místností, kde je nám příjemně a útulně. Nezapomínejme na tento fakt při změnách ve vaší ložnici a zachovejte v ní svůj styl.

 

 

To Top