Komerční sdělení

Peugeot 508 jako výrazný konkurent luxusních vozů z vyšší střední třídy

www.stockadobe.com

Francouzská tradiční značka Peugeot dokázala za svoji existenci vytvořit už ohromné množství kvalitních, mnohdy dokonce i ikonických vozů. Většinou se ale specializovala především na běžné užívání vozů a dokázala tak oslovit lidi s menším budgetem na kvalitní vůz.

Peugeot 508 je ale menší odbočkou od této tradice, a skalním fanouškům značky nabízí také mnohem elegantnější provedení. Na první pohled by se mohlo zdát, jako by společnost Peugeot posílala přímou výzvu konkurenční Audi. Mnohé designové prvky vám totiž mohou připomínat právě typické Audi prvky, a automobily vám tak mohou splývat. To ale rozhodně neznamená, že by Peugeot 508 byl pouhou kopií!

Elegance a dravost na prvním místě

Když se podíváme na specifikace vozu, tak splňují víceméně standardní vybavenost, jako další vozy v podobné cenové kategorii. Oproti mnohým ale může Peugeot 508 vyniknout především opravdu dravým a elegantním designem.

Překvapí nás hlavně počet ostrých konců a proporcí, které u tohoto vozu potkáte. I přesto, že mohou působit mírně atypicky je ale úžasné, jak dobře aerodynamika celého vozu funguje. Ostře vykrojená čelní maska mírně kopíruje proporce americké klasiky a podobnou motivací mohla být také zadní světla, která jsou dost podobná.

Cenová vyšší střední kategorie s dobrým rozsahem

Bavíme se zde o automobilech z vyšší střední kategorie, takže už nemůžeme očekávat ceny v rámci půl milionu korun. I tak ale nabízí Peugeot 508 výborné cenové rozpětí. Nové i skladové vozy Peugeot 508 už totiž najdete v levnější verzi, která se vejde do devíti set tisíc korun. Mírný kompromis se u levnější varianty 508 koná především pod kapotou, kde najdeme slabší motor i slabší uživatelskou vybavenost. Dražší varianta se poté už přehoupne přes milion korun. Konkrétně jeden milion a dvě stě tisíc korun, je horní prodejní hranicí.

To Top