Rekonstrukce

Vybavení podlaháře pro ochranu zdraví

pixabay.com

Jedná se o dost specifický obor řemesla. A to především kvůli tomu, že i přes specializaci na podlahové krytiny potřebují podlaháři spoustu dovedností z příbuzných oborů. O to zvláštnější je tím, že podlaháři pracují naprostou většinu času na kolenou a v obtížných pozicích a potřebují tak nejen slušný fyzický arsenál, ale také kvalitní vybavení, aby práci mohli odvádět v co nejlepších podmínkách.

Pracovní oděvy a pracovní obuv pro lepší práci

Podlaháři při své práci nejčastěji opravdu klečí tak, aby byli k pracovní desce co nejblíž. Určitě jsou tak tou nejvíce namáhanou částí těla kolena. Ta opravdu můžou doslova trpět a vyplatí se proto kvalitní oblečení, kdy montérky nemají švy přímo na kolenním kloubu a nestane se tak, že by došlo k poškrábání kolen při běžném pohybu. Sehnat se dají i speciální chrániče a vycpávky na kolena, které jsou jen ve specializovaných obchodech na pracovní oděvy a pracovní obuv. Trička jsou pak vhodná volnější a klasická bavlněná splní svojí funkci doslova na výbornou. Většinou podlaháři pracují v interiérech a nemusí se tak ani mimo hlavní stavební sezonu vypořádat s nepříjemnými teplotami.

Specifické obutí a doplňky

Specifické obutí je pro podlaháře nutnost. Pokud by si totiž vzal naprosto základní pracovní boty s protiskluzovým atestem, a navíc zpevněnou či dokonce kovovou špicí, tak po pár metrech práce zjistí, že přesouváním a šoupáním špiček po PVC materiálech tvoří nesmazatelnou stopu. Vhodnější je tak uzavřená plátěná obuv, která pevně svírá kotník, ale nemá žádné výrůstky ani zpevněné plochy na špici. Podlaháři mimo jiné pracují i s výjimečně ostrým typem nože, a především pro začátečníky a složité práce se hodí používat specializované rukavice s atestem proti prořezu. Cit je s nimi sice lehce otupělý a pracuje se tak o to hůř, ale na druhou stranu zdraví máte opravdu jen jediné.

To Top