Zahrada

Bude vláda pokračovat v podpoře zelených zdrojů energie pro domácnosti?

pixabay.com

Možná i ve světle nedávných politických debat, které jsou populárním tématem před volbami, jste mohli hodně krát slyšet různě vyskloňované skutečnosti ohledně takzvaných zelených zdrojů, jejich podpory v rámci Evropské unie a také různých úrovních pozitivního nebo negativního přístupu k nim v našich podmínkách.

Pravdou je, že se celá řada dotačních programů snaží vylepšit podmínky v městech a obcích a v některých případech řešit akutní problémy poslední doby, jako může být třeba nedostatek vodních zdrojů v letních měsících.

Dotace na dešťovou vodu či solární energie

Jednou důležitou věcí je fakt, že jsou mnohé ze zelených energií téměř nepochopitelně zdaňovány. Příkladem je například daň na solární energii, která dokáže spoustě lidí zamotat hlavu v otázce, zdali i přes svoje možnosti chtějí solární energii využívat.

Jiné jsou ale kompletně osvobozené od jakékoliv daně a jde u nich především o to, že mohou pozitivně ovlivnit podmínky pro celou řadu lidí. Jeden z nejlepších příkladů je například dotace na dešťovou vodu, která se týká lidí pořizujících systémy na její zachovávání a udržování. Právě pro majitele nemovitostí, zahrad a podobných prostranství jsou tyto nádrže populární. Léta jsou stále teplejší a vody je nedostatek mnohdy už na přelomu jara a léta.

Mýty o fanatické zelené Evropě

Pro zasvěcené lidi jsou podobné mýty víceméně úsměvnou historkou, ale pro mnohé další jsou noční můrou a zkreslené politické debaty tomu moc nepřidávají. V posledních týdnech se tak například mluví o zrušování spalovacích motorů, což je moc pěkná představa pro ekology, ale aktuálně naprostá utopie. Díky podobným informacím jsou pak mnohé iniciativy zelené Evropy neustále odmítány širokou veřejností, ačkoliv jsou myšlené dobře.

To Top