Zahrada

Budujeme cestu na zahrádce: jaké jsou možnosti?

zdroj: pixabay.com

Máte u svého rodinného domku zahradu, kterou rádi využíváte pro trávení volného času, ať už s knížkou někde v altánku, společně s dětmi v bazénu nebo třeba o samotě při sázení rostlinek? V tom případě se určitě po zahradě chcete pohybovat pohodlně a bezpečně, aniž byste museli riskovat, že třeba po dešti budete mít nohy od bláta, nebo po sekání trávníku nohy od posečené trávy. Ideálním řešením jsou zahradní cestičky, které si můžete vytvořit svépomocí, aniž byste si na to museli zvát profesionála, jehož pomoc by vás stála jen zbytečné peníze navíc. Chcete prozradit, jaké máte možnosti?

Jaká cesta bude nejlepší?

Úplně nejideálnějším řešením by byla taková zahradní cestička, která by se vykouzlila sama, aniž byste pro to museli hnout jediným prstem, že? Bohužel to se děje snad jen v pohádkách, takže pokud chcete mít na své zahradě cestičku, budete zkrátka muset přiložit ruku k dílu. Možností, jak vybudovat cestu na zahradě, je hned několik, stačí si mezi nimi jen vybrat, nasadit pracovní rukavice, vybavit se elánem a s chutí do toho.

Volně ležící kameny

Pokud chcete dosáhnout přirozeného vzhledu a příliš se nenadřít, vsaďte na volně ležící kameny. Stačí pod ně udělat alespoň částečnou rovinu, aby se nekývaly nebo nepřeklápěly, když na ně došlápnete, ale jinak s tím moc práce není.

Zakopané pražce

Další možností je zakopat do země dřevěné pražce. I tohle je varianta, kterou ocení především ti z vás, kteří chtějí mít zahradu v souladu s přírodou, dřevo je oblíbený materiál, který vypadá velmi vkusně a při správném zacházení i dlouho vydrží.

Zámková dlažba

Pokud vám nevadí se při tvorbě zahradní cestičky trochu nadřít, jděte do zámkové dlažby. Ve finále bude vaše cestička vypadat opravdu moc krásně, akorát počítejte s tím, že udělat zámkovou dlažbu je náročnější na čas.

To Top