Byt

Byt v bezpečí při pronajímání by měl být základním pravidlem

unsplash.com

Pronajímání nemovitostí je sice činností, která vám může v delším časovém horizontu přinést opravdu příjemné finanční výdělky. Ale zároveň je to bohužel i činnost, která se může po mnohých lidech svézt v tom ohledu, kolik škod může nadělat.

Nejen lidským faktorem, ale i z mnoha dalších důvodů je reálná šance, že se něco stane a vy tak bohužel přijdete minimálně o část financí nebo majetku. Ale to jen v případě, kdy na takové situace nejste připraveni.

Pravidlo první, nepodceňujte pojištění

Vždycky byste měli mít na mysli fakt, že se věci dějí nečekaně. Z toho důvodu se tak může jednoduše stát i celá řada nepříjemností, kterou jsou zcela naopak mimo jakoukoliv vaši moc. A to jak technologického, tak i lidského rázu. Být pojištěni na všechno možná opravdu ani nejde, ale vždycky víme, u jakých oblastí je největší šance. Pojištění by tak mělo být automatickou věcí.

Správa bytů, která vás ochrání

Zajímavou novinkou na trhu je správa bytů, kterou nabízejí některé realitní kanceláře. Ve své podstatě dáváte byt do správy kanceláři, přičemž si za to kancelář účtuje smluvený poplatek. Důvodem, proč si tuto službu zvolit, jsou ale její bezpečnostní výhody. Okamžitě v moment, kdy se tak stane, je pro vás realitní kancelář jakýmsi nárazníkem. Ten zajistí, že se nepříjemnosti svezou na kancelář, a ne právě na vás.

Kvalitní kontrola ubytovaných lidí

Dříve než kohokoliv ubytujete byste měli dobře vědět, o jakého člověka se jedná. Pochopitelně nikdy nebudete mít kompletní informace. Můžete si ale pomoci například tím, že budete chtít znát rejstřík trestů. Vedle toho jsou na základě iniciále uvedených v nájemní smlouvě dostupné registry dlužníků, plátců hypoték a mnohé další. Těmi můžete poodhalit finanční minulost i současnost vašeho budoucího zákazníka.

To Top