Byt

Bytová situace v Praze a okolí

zdroj: pixabay.com

Bytová situace kolem velkých měst je neustále proměnlivá. Pravidelně v sezoně dochází k poměrně vysokému odlivu a zároveň i přílivu nájemců. Do velkých měst se přitom snaží dostat především sorta mladších lidí na začátku kariéry, kteří si nemohou dovolit opravdu komfortní ubytování přímo v centru města. Jak si tedy vybrat a kde hledat? A jak to je aktuálně z pohledu nájemce i nájemníka?

Rada pro nájemce: nevyhýbejte se realitním kancelářím

Většina lidí bez rozdílu věku bere realitní kanceláře jako zbytečně vyhozené peníze. Vždyť bydlení najdou i bez jejich pomoci a nemusí za to nikomu ani platit! Ano, to je pravda. Internet je opravdu mocný nástroj, ale v jeho zásadě si online může napsat kdokoli cokoliv a věřte, že podvodníky se to nikde nehemží tolik jako na internetu.

Realitní kancelář se pro vás může stát prostředkem ke kvalitnímu bydlení, během kterého se nemusíte bát malých písmenek ve smlouvě anebo naprosté ignorance či neodůvodněného ukončení nájemního vztahu. Kanceláře totiž podléhají pod realitní zákon, který se rok od roku zostřuje a dohled nad nimi je neustále větší a větší. To se stalo pochopitelně i na sklonku roku 2020 prostřednictvím přesunutí realitních živností do vázaných, a tak máte opět větší důvod realitním kancelářím věřit.

Rada pro nájemníky: správa bytů a domů vám pomůže

Pro nájemníky je pak ve velkých městech neocenitelná správa nemovitostí. Můžete se totiž díky ní vyhnout nespočtu nepříjemných komplikací a dostat se tak do komfortní zóny i v tomto poměrně chaotickém oboru podnikání.

Své jistoty získáte díky kompletnímu zastoupení realitní kanceláří, která za své peníze nemá za úkol nemovitost pouze hlídat. Ale držet v technickém odpovídajícím stavu, a dokonce komunikovat s nájemci ve všech obchodních záležitostech.

To Top