Kuchyně

Chcete nový sporák? Vsaďte na tradici a univerzálnost

sporák
pixabay.com

Pod pojmem sporák si většina lidí představí spotřebič fungující za pomoci plynu nebo elektřiny. Jenže ne každý se mermomocí žene za využíváním těchto komodit. Jsou mezi námi i tací, jež dávají přednost dřevu, a proto shání originální sporáky bez výměníku využívající jako palivo dřevo.

Ano, takový je trend současného trhu. Produkty tohoto typu se do jisté míry navrací o několik let nazpět, kdy babičky v chalupách připravovaly pokrmy na peci. Zároveň jde o výrobek přinášející dostatek tepla v dané místnosti. Zkrátka spojení originality, praktičnosti a líbezného vzhledu – takové jsou sporáky.

Jak vypadají sporáky na dřevo?

Díky široké produktové nabídce si na své přijde doopravdy každý. A pokud zrovna vy patříte k vyznavačům tradic a stylu, jistě si vyberete. Opomíjeno není ani na zájemce disponující modernějšími interiéry a domácnostmi. I pro takové lidi se najdou sporáky šité doslova na míru.

Produkty, jež na první pohled vypadají jako klasická krbová kamna. V přední části jsou obvykle prosklená dvířka umožňující pohled do rozpáleného ohně.  Vrchní část je opatřena plotýnkou, na které je možné chystat nejrůznější pokrmy.

Sporáky byste měli vybírat na základě několika parametrů. V první řadě je to výkon a schopnost vytopit prostor o dané velikosti. Dále je to také průměr kouřovodu, jímž budete odvádět spaliny z místnosti ven. Nakonec neopomínejte ani na otázku rozvodu tepla do ostatních místností.

Sporáky bez výměníku nebo s výměníkem?

Není to jen otázka pořizovacích nákladů, ale i toho, zda budete chtít při vaření efektivně vytápět ostatní místnosti vaší nemovitosti. Právě k tomu slouží varianta s výměníkem. Pokud ne a vystačíte si s teplem jen v kuchyni, jsou ideální volbou sporáky bez výměníku.

Zakomponujte do kulinářských prostor plnohodnotný kuchyňský produkt, jehož hnacím motorem bude dřevo, respektive oheň.

To Top