Volný čas

Chcete se pustit do truhlařiny? Pak vám nesmí chybět tyto věci!

pixabay.com

Téměř každý řemeslník, který měl možnost pracovat s dřevem vám řekne, že se jedná o jednoznačně nejvěrnější materiál. Dřevo je odedávna materiálem, ze kterého můžete až neobvykle pohodlně vytvářet celou řadu skvělých výrobků a modelů.

Není se tak čemu divit, když vám povíme, že je zároveň tím nejoblíbenějším materiálem mezi amatérskými kutily a hobby. Spousta lidí má tak v rámci domácnosti i drobnou dílničku, kde si mohou s dřevem hrát. Co ale v takové dílničce rozhodně nesmí chybět?

Základní nářadí a svěrák je základ

Takzvaný ponk, což je pracovní stůl se svěrákem, by neměl v žádné takové dílně chybět. A to nejen v případě dřeva, ale také v případě dalších materiálů s potřebou ručního obrábění. Svěrák umožňuje mimo opravdu velice pevného úchopu opracovávaného materiálu také kvalitní naklonění do všech úhlů, takže k předmětu máme mnohem lepší přístup.

Základními nástroji je potom kompletní vybavení, které bychom mohli potřebovat. Rozhodně nesmí chybět dostatečný sortiment pilníků a dlát, která jsou pro práci s dřevem základem. Mimo toho ale nezapomínejme i na speciální lepidla, šmirgl papíry a také sady stahováků, které nám pomohou lepené předměty nechat u sebe do zatvrdnutí.

Dávejte pozor také na svoje zdraví

I když na to většina lidí myslí na posledním místě, tak je první vždycky vaše zdraví. A to v každém případě. Proto jsou adekvátní pracovní obuv a oděvy základní součástí pro jakékoliv podobné aktivity. Vždycky byste měli při práci používat jenom uzavřenou obuv, kvůli odletujícím pilinám. Zároveň je potřeba používat i ochranné rukavice. Nejlepší volbou by pro vás měly být rukavice, které nabízejí zvýšenou ochranou proti prořezu. To znamená, že přes ně ostré předměty neprojdou, nebo se dokonce ohnou. To je ideální nejen kvůli vybavení, ale i kvůli ostrým třískám.

To Top