Byt

Chcete si pronajmout byt? Buďte pozorní!

pronájem bytů
pixabay.com

Podle mnoha statistik, které byly u nás prováděné, hledají podnájem nejvíce mladí lidé v rozpětí od 21 let do 26 let, kteří nemají zatím děti. S přehledem se dá říct, že tato věková skupina tvoří jasnou polovinu veškerých zájemců o pronájem bytů. Jedná se o zájemce, kteří hledají pronájem dlouhodobějšího rázu na zhruba pět let. Nejčastějších případech pak pronajatý byt sdílí více osob, které se mohou tak dělit o veškeré náklady, které jsou spojené s tímto typem bydlení. Právě díky svému mládí se často stává, že jsou během první prohlídky velmi nadšení a jednoduše se pak nechají oblafnout. Mnohokrát se vyplatí se obrátit na kvalitní realitní kancelář, která Vám bude průvodcem při hledání nového bydlení a jasně Vám sdělí veškeré informace, klady i zápory a následně Vám pomůže vybrat jednoduše ten nejlepší.

Nebuďte přehnaně nadšení

Když se vydáte na prohlídku bytu a bude se Vám sebe víc líbit, nedávejte přehnaně najevo, jak moc se Vám líbí. Pronajímatel by toho mohl chtít využít a cenu bytu by se mohla vyšplhat na mnohem vyšší částku.

Chtějte vědět veškeré detaily

Než se rozhodnete pro daný byt, chtějte vědět sebe menší detaily od energetické spotřeby, jak funguje úklid společných prostor. Zajímejte se i to takové věci, jak to funguje s parkováním v dané lokalitě, jací jsou sousedé nebo zda si můžete pořídit mazlíčka.

Vše pořádně zkontrolujte

Není radno se hnát do podepisování smlouvy, dokud si byt po technické stránce alespoň zběžně nezkontrolujete. Zkuste si otevřít všechna okna, podívejte se, v jakém stavu jsou podlahy, jak vypadají stěny, zda dveře někde nedrhnout, nebo jestli v pořádku splachuje záchod.

Zeptejte se na finální cenu

Až budete rozebírat nájemné bytu, chtějte znát konečnou cenu, kterou budete platit včetně veškeré poplatky za úklid společných prostor, internet, energie, abyste pak nebyli překvapeni, že cena narostla.  

To Top