Nezařazené

Co je důležité při výběru plošinové váhy? Využití mají zejména při prodeji v obchodě

www.pixabay.com

Abychom mohli výstup z váhy považovat za směrodatný, je potřeba, aby měla dobrá váha metrologické ověření, které by mělo být ideálně zahrnuté již v ceně samotné váhy. Na trhu existuje celá řada zařízení, které se využívají pro přesné vážení v různých oblastech. Mezi velmi časté využití, kde potřebujeme přesnou váhu, je prodej výrobků nebo surovin. Je to tedy využití v obchodě, kdy zákazník musí dostat přesně takové množství, jaké si zaplatil. Pojďme si o takových váhách říci něco více, třeba jaké mají vlastnosti a dle čeho je vybírat.

Všestranná plošinová váha

Jak jsme již zmínili, na trhu jsou váhy, které se hodí pro různé použití. Pokud jsme hovořili o prodeji, tak se velmi často využívá tzv. plošinová váha. Pro přesné plošinové váhy jsou ideální úkoly třeba vážení ovoce v prodejně zeleniny či vážení masa v řeznictví, ale také velké modely vážící třeba ve sběrných surovinách. Využití mají ale také ve výrobním procesu, a to třeba při expedici zboží. Obvyklá plošinová váha je vybavena funkcemi jako: 

  • Vážení obalu (táro)
  • Nulování
  • Jednoduchý počítací režim

Jedná se o základní funkce, které u takové váhy využijeme běžně. U plošinové váhy by nás samozřejmě měly zajímat v neposlední řadě rozměry plochy pro vážení, a to v závislosti na tom, jaký druh zboží chceme vážit. Důležitý je pochopitelně také rozsah, v jakém je váha schopna vážit. Zajímat bychom se měli také o přesnost vážení.

Vybíráme ideální váhu

Již jsme zmínili, že abychom se na váhu mohli spolehnout, je potřeba aby disponovala metrologickým ověřením. Mezi takové produkty patří třeba značkové profesionální váhy Kern, kde si můžete vybírat mezi produkty v různých kategoriích. Jsou to třeba analytické váhy, kontrolní váhy a mnoho dalších kategorií produktů. Snadno si tak vyberete takový přístroj, který vyhoví veškerým vašim požadavkům.

To Top