Byt

Co je základem úspěšného prodeje bytu?

Prodej bytu
pixabay.com

Pokud vlastníme byt a rozhodneme-li se jej z jakéhokoli důvodu prodat, pak si často klademe otázky, jak to udělat rychle, jak získat důvěryhodné zájemce a jak na tom především neprodělat. Mnoho lidí má totiž nepříjemnou zkušenost s prodejem bytu, kdy neměli kvalitní propagaci, často museli snížit cenu nebo dokonce jednali se zájemci, ze kterých se ve finále vyklubali podvodníci. Nemovitost ale není hračka za pár korun a částka se tak může pohybovat opravdu vysoko. Proto je potřeba nic nepodcenit a mít se na pozoru.

Jen dobrá reklama prodá byt za odpovídající cenu

Možná si říkáte, že prodat byt není nic složitého. Stačí jej uklidit, vzít do ruky mobilní telefon, pořídit pár fotografií a ty následně umístit na inzertní internetové portály. Je pravda, že i tímto způsobem se byt prodat dá, ale mnohdy to trvá hrozně dlouho, zájemci se neozývají v takovém počtu, v jakém byste si představovali, a když už se nějaký objeví, snaží se s vámi smlouvat o ceně. Co s tím? Základ úspěchu spočívá v kvalitní reklamě a propagaci, kterou si ale nezajistíte inzeráty na bezplatných serverech.

Profesionální pomoc přinese ovoce

Teď už možná tušíte, proč se tolik lidí ve snaze prodat byt či dům obrací na profesionály v podobě realitních kanceláří. S nimi je prodej bytů rázem o něco jednodušší, rychlejší a především více na úrovni. Je pravda, že i realitní kanceláře inzerují na mnoha portálech, ale co si budeme nalhávat – jejich inzeráty zkrátka vypadají lépe a na člověka působí seriózně. Mohou za to především kvalitní fotografie a odborný popis.

Rádi si připlatíte

Možná teď budete chtít namítnout, že cesta v podobě prodeje nemovitosti na vlastní pěst v podstatě nic nestojí. To máte samozřejmě pravdu – finančně vás to možná nebude nic stát, ale co časová investice? Nad tou jste se zamysleli? Uvědomte si, že vy budete muset byt vyfotit, strávit čas nad vkládáním inzerátů, odpovídat zájemcům a případně s nimi provádět prohlídky. V případě prodeje bytu přes realitní kancelář nic podobného řešit nebudete, neboť za vás všechny starosti přebere realitní kancelář. Vy si tak ještě rádi připlatíte za tohle pohodlí.

To Top