Reality

Co můžete dělat, když se dostane vaše nemovitost do exekuce?

unsplash.com

Nemovitost v exekuci je velice nepříjemná záležitost. Většinou jde opravdu o to, že se dostane majitel nemovitosti do opravdu vysoké finanční tísně, která nakonec skončí potřebou splácet vysoké dluhy. U menších dluhů je totiž málokdy k vidění to, že se dostane do exekuce i celá nemovitost.

V opačném případě je ale problematika o to větší, protože se jedná o poměrně dost vysoké hodnoty. To znamená, že jejich vyřešení nebude rozhodně krátkodobou záležitostí, ale spíše naopak. Jak ale můžete chránit svůj majetek v moment, kdy se dostane do takové situace?

Jaké nemovitosti lze ochránit před exekucí?

Hlavní věcí, kterou spoust lidí neví je, že lze většinu nemovitostí před exekucí ochránit. I exekuční řízení je totiž dostatečně tolerantní k tomu, kde a jak bude bydlet osoba, která je předmětem zadlužení i po průběhu exekučního řízení. Většin exekutorů ale bohužel na tuto problematiku poměrně dost často zapomíná.

Při svých odvoláních můžete být například úspěšní v tom případě, kdy máte na místě dané nemovitosti trvalé bydliště. Jedná se o jednu z mnoha výjimek, které mohou před exekucí nemovitosti ochránit. Ne vždy jsou ale tyto výjimky nárokovány úspěšně.

Vykoupení ceny nemovitosti

Další možností, jak o nemovitost nepřijít, je jednoduše vykoupení její ceny. To můžete udělat i vy, ale většinou spíše budete potřebovat pomoc třetí strany. Jednou z nejlepších možností jsou firmy, které se starají o výkup nemovitostí v plošném měřítku. Hlavní výhodou takové služby je to, že můžete v mnoha případech dokonce i odkoupit nemovitost zpátky do vašeho vlastnictví. Případně patří mezi velice častá východiska i možnost bydlení ve vlastní nemovitosti formou nájmu, ačkoliv již byla odkoupena jinou společností. Všechny tyto případy vás každopádně zachrání před dražbou nemovitosti, která je všeobecně cestou k totální ztrátě tržní ceny.

To Top