Realitní kanceláře

Co znamená případný opakovaný lockdown pro majitele nemovitostí?

pixabay.com

Určitě si pamatujete na loňský rok, který byl velice specifický kvůli dlouhodobému lockdownu. Spousta věcí byla ovlivněná a s nimi pochopitelně také realitní trh. A to nejen co se týče prodejů, ale také v ohledu pronájmů. Tam byl dokonce ovlivněný možná ještě více, a do jisté míry lze říci, že také negativním způsobem.

Mnohá omezení a doporučení se totiž mohla dostat do konfliktu s podnikatelskými záměry v pronajímání. Proto rozhodně není špatnou volbou již dopředu zjistit, co vše se může v případě dalšího lockdownu teoreticky stát.

Bez nároku na ukončení nájemného

Především tento bod byl víceméně naprosto pochopitelný, ale zároveň se ho dalo jednoduše zneužít. Během lockdownu totiž bylo zakázáno ukončení nájemného. A to jak v tom ohledu, že nájemné mělo skončit v plánovaném čase, tak i ukončení z důvodu neplnění nájemného.

Na jednu stranu byla situace naprosto pochopitelná, ze strany klientů. Lidé měli omezenou možnost, jak získat finance a jinak i poctivý a schopný člověk mohl dojít do finanční krize. Na stranu druhou, dalo se toho dost jednoduše zneužívat. Každopádně i tady ale byly určité výjimky. Ty se vztahovali především na poškození majetku a další extrémní případy, kdy není důvod klienta více ponechávat v nemovitosti.

Správa nemovitostí mnohdy pomohla s řešením

Především v hlavním městě se správa nemovitostí Praha opravdu osvědčila. Při správě nemovitostí totiž dostanete vždy svoje peníze, bez ohledu na to, jestli je ubytovaní zaplatili. Pro mnohé podnikatele se tak neschopnost platit kvůli pracovním škrtům, nestala pomyslným bičem. Naopak díky správě nemovitostí se povedlo udržet celou řadu podniků nad vodou. Důležité je i zmínit fakt, že přes správu nemovitostí standardně projdou jen lidé s dobrou finanční minulostí. O to více se zvýšila efektivita placení i v tomto období.

To Top