Reality

Jak funguje správa bytů a rodinných domů aneb když majitel žije v cizině

www.pixabay.com

Odjíždíte do ciziny nebo už tam bydlíte a postrádáte někoho, komu můžete svěřit péči o svůj byt nebo dům, včetně toho nejdůležitějšího a to je obsazení nájemníkem? Žádný stres, jsou firmy, v naprosté většině realitní kanceláře, kterým můžete svěřit klíče, dát plnou moc a tak klidně spát!

V první řadě radíme danou realitní kancelář osobně navštívit a sjednat si schůzku přímo s člověkem, který by Vaši nemovitost spravoval. Ten Vás musí přesvědčit, že ví, co dělá. Musí mít jistou odpověď na otázku typu: „Jak budete řešit neplacení nájemného nájemcem?“. „Jak často a kdo chodí na inspekci?“, „Kde budou uloženy klíče od mojí nemovitosti a kdo k nim bude mít přístup?“, „Kolik bude stát oprava kotle nebo výměna zámku?“.

Realitní kancelář musí mít pojištění profesní odpovědnosti a musí mít právní zastoupení zkušené v realitní sféře. Taky bych se jako klient zajímal, kolik nemovitosti již daná kancelář spravuje a jak dlouho tento servis provozuje. Vydání reference od jiného majitele nemovitosti by mělo být předáno bez váhání. Taky je chytré si do kanceláře zavolat a chtít mluvit s majitelem nebo zaměstnanci, kteří se správě věnují. Pokud je problém zastihnout je, jak by to potom vypadalo u řešení případného problému? I když jste na druhé straně světa, chcete vědět, co se s Vaší nemovitostí děje.

Zkušená firma má také ověřené řemeslníky na všechny práce za rozumné ceny a dodavatele na veškeré vybavení, které se bytu týká. Je rozdíl, když spravená žaluzie stojí 900 Kč nebo třikrát tolik! Váš správce by Vám měl šetřit náklady a provozovat správu tak, že z nemovitosti máte maximální možný zisk. My se o nemovitosti našich majitelů staráme, jako by byly naše vlastní. Pokud se poptáte jinde, ceny našich partnerů nesmí být vyšší, než průměr. Žádná oprava nebo služba samozřejmě neprobíhá bez kontroly.

Správu v naší kanceláři provozujeme již téměř 10 let a v současnosti ji zajišťují manželé Pressovi. Výhodou je, že se mohou navzájem zastoupit. Prázdnou nemovitost se nám v naprosté většině podaří obsadit během týdne až dvou, Váš byt či dům má u nás preferenci. Pokud je nemovitost bez nájemníka, správní poplatek naší kanceláři si neúčtujeme. Staráme se o vše – od podkladů pro účetnictví, přes výběr poštovní schránky, komunikaci se správcem budovy, havárie, zařízení internetu, až po dovybavení interiéru nebo homestaging. Každý náš majitel žijící v cizině dostává pravidelný report a vždy je vítaný v naší kanceláři při své návštěvě Prahy. Pokud se do Čech vracíte, ať již pravidelně nebo nepravidelně, byt můžeme obsazovat pouze na několik měsíců a mít ho pro Vás vždy připravený (samozřejmě i uklizený) na daný termín.

Naše správa nemovitostí je jedna z nejúspěšnějších divizí a taky s ohledem na poměr kvalita/cena jednoznačně bezkonkurenční! Nevěříte? Vyzkoušejte!

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top