Realitní kanceláře

Jak je náročné sehnat kancelář v Praze?

zdroj: pixabay.com

Praha je největší metropole České republiky a tak zcela přirozeně přitahuje největší pozornost lukrativních developerů a nabídek. Mít prosperující společnost v Praze je víceméně podnikatelský český sen. Ovšem na cestě k němu může vést mnoho obtížných překážek a jednou z nich může být mimo velice vysoké a kvalitní konkurence i sehnání kvalitních kancelářských a provozních prostor na dobrém místě v Praze.

Kancelářské prostory přibývají, ale stále je jich málo

S velkým rozvojem Prahy a také místního trhu a jeho ohromné síly dochází pochopitelně i k rozvoji nemovitostí, které nabízejí právě tolik požadované kancelářské prostory. V roce 2019 bylo registrováno necelých 80 tisíc kilometrů čtverečních ploch využitých pro kanceláře. Že vám to přijde jako naprosto neuvěřitelné číslo? Je tomu tak a číslo to zdaleka malé není. Co vás ale překvapí je fakt, že i přes takové nesmírně vysoké číslo se jedná jen o poloviční pokrytí celkové poptávky. Ročně dochází k neustálému rozvoji kancelářských ploch, ale stejně tak i jejich potřeby.

Správa bytů a domů je možná cesta

Pokoušet se hledat kancelářské prostory na vlastní pěst je konkrétně v Praze opravdu velice obtížný úkol s velice nejistým koncem. Pokud navíc chceme prostory, které jsou v centru Prahy či některé dobře dostupné a populární čtvrti, tak naše reálné šance na jejich získání rapidně klesají. Právě v těchto oblastech aktivně operují společnosti, pro které je správa bytů a domů hlavní pracovní činnost. Investoři a majitelé nemovitostí s kancelářskými prostory jednoduše vkládají své nemovitosti do kompletní správy společností, které je poté dál bezpečně pronajímají. Že se bojíte skrytých poplatků? Ale kdepak, veškerá čísla jsou pevně daná a mimo šance na atraktivní umístění se můžete spolehnout také na zcela důvěryhodnou smlouvu s přesnými čísly, které se jen tak měnit nebudou.

To Top