Dům

Jak správně pokládat kari sítě?

Stavba
pixabay.com

Kari sítě zná bezpochyby každý člověk nebo minimálně ti, kdo se aktivně podíleli na výstavbě nějakého objektu. Jde o ocelový výrobek zhotovený z  ocelových profilů odpovídajícího průměru. Ty jsou překládány tak, že tvoří čtvercová oka.

Jednotlivé kari sítě se pak mezi sebou liší nejenom svou celkovou velikostí, ale také rozměry ok a průměrem drátu. Jejich primárním užitím jsou podlahy a základové desky, respektive betonové plochy, kde zajišťující dostatečnou pevnost. Pokud se chystáte na použití kari sítí, přinášíme vám praktický návod.

Pokládka kari sítě

V první řadě je zapotřebí zvolit odpovídající průměr drátů a velikost ok. Tyto údaje se povětšinou dočtete ve stavební dokumentaci, popřípadě vám poradí zkušení pracovníci z oboru. V okamžiku, kdy se pustíte do práce, nesnažte se kari sítěpokládat přímo na připravený povrch.

Jejich ideálním místem je spodní polovina průřezu podlahy nebo základové desky. K dosažení té správné pokládky jsou tak využívány ještě další stavební prvky. Zakoupit můžete například speciální kovové podložky, jež zaručí nadzvednutí kari sítě nad zem.

Pamatujte si, že tento typ ocelového materiálu je zapotřebí překládat. Jednotlivé sítě by se měly překrývat alespoň o 30 centimetrů. Zároveň se vyvarujte styku s jinými stavebními prvky, jako je například bednění. Od stěn dodržujte vzdálenost cca 20 centimetrů.

Zalévání kari sítí betonem

V okamžiku, kdy máte dokonale připravený povrch, popřípadě svázané jednotlivé kari sítě mezi sebou, přichází na řadu betonování. To je obvykle prováděno za pomoci technicky. Vylévání betonu musí být v dostatečné výšce, aby došlo k patřičnému zakrytí kari sítí. Po zatvrdnutí můžete být nadmíru spokojeni, protože jste vytvořili betonovou podlahu či desku s vynikající pevností a dlouhou životností.

To Top