Kuchyně

Jak vybrat nový topinkovač? Poradíme!

Zdroj: pixabay.com

Křupavé, voňavé topinky, které si můžete připravit na sladko i na slano – mňam, taková dobrota vždy dokáže udělat snídani o něco veselejší, nemáme pravdu? Možná i vám se okamžitě začnou sbíhat sliny byť jen při pouhé představě čerstvých topinek, na kterých si můžete pochutnat ráno, odpoledne i večer. Aby byly topinky zdravější, nežli jejich kolegyně připravované na oleji na pánvi, doporučujeme pořídit topinkovač. Chcete-li poradit s jeho výběrem, pak si určitě nenechte ujít následující řádky.

Na co se při výběru topinkovače zaměřit?

Není topinkovač jako topinkovač. Oblíbené elektro je na trhu k dostání v několika variantách, lišit se může nejen svým vzhledem, ale i funkcemi nebo třeba velikostí. Rozdíly se samozřejmě objeví i v ceně, která se může pohybovat v řádech několika stovek až pár tisíc. Proto vám hned na úvod poradíme, na co se při výběru nového topinkovače zaměřit.

Důležité parametry:

·         Zásobník na drobky

V ideálním případě by měl být vyjímatelný a snadno dostupný.

·         Rozmrazování

Doplňková funkce, která vám umožní pomalé rozmrazování pečiva.

·         Tlačítko STOP

Díky tomuto tlačítku máte možnost okamžitě ukončit program.

·         Nástavec na ohřev pečiva

Šikovný pomocník, díky kterému si můžete ohřát pečivo, jež se do topinkovače nevejde.

Jak by měl vypadat?

Pakliže plánujete topinkovač po každém použití uklidit někam do komory, pak vás asi nebude příliš zajímat jeho design. Naopak pokud chcete, aby zůstal vystavený na lince, kde bude každému na očích, dejte si záležet s volbou jeho vzhledu. Pozor na lesklé povrchy, které jsou sice moderní, ale je na nich vidět každý otisk prstu a složitěji se čistí.

Co jsou chytré topinkovače?

Slyšeli jste o chytrých topinkovačích, ale nevíte, co si pod tímto slovním spojením představit? Tzv. chytré topinkovače fungují tak, že topinky uvnitř ohřívají kratší dobu, takže nedochází k nepříjemnostem v podobě spálených topinek. Nemusíte ubírat na výkonu, přesto vaše topinky budou dokonale opečené jedna jako druhá.

To Top