Dům

Jak vybrat správnou barvu kuchyně?

zdroj: pexels.com


Při výběru jakéhokoliv nábytku, kuchyně nevyjímaje, se vedle materiálu zcela pochopitelně zajímáme i o barevné varianty. Možností barev kuchyní i jednotlivých komponent je téměř neomezené množství a tak výběr nemusí být nejjednodušší. Zkuste se společně s námi podívat na možnosti, které nikdy neomrzí.

Dřevěné kuchyně na míru

Hned první variantou je práce se dřevem. Má pro nás ohromnou spoustu možností vzhledu i užití. Navíc dřevěná textura přinese do vaší kuchyně přírodní vzhled a může tak učinit i moderní interiér klasičtějším. Kuchyně na míru ve dřevě vám tak otevírá naprosto nový obzor. Pracovat lze jak s jednotlivými komponenty dřeva, tak i s takzvaným masivem. Masivní nábytek přitom patří mezi dražší, ale doslova nesmrtelnou variantu. Spočívá v tvorbě nábytku z jediného kusu dřeva a díky absenci spojovacích materiálů oplývá nebývalou odolností a krásou.

Barevné kovy a plasty

Pokud vyznáváte spíše modernější vzhled kuchyní a nábytku, tak jsou pro vás dřevěné interiéry spíše jen vzpomínkou. Barvené kovy a plasty tak umožňují kuchyň pozměnit do nevídaných rozměrů. Tmavé a barevné interiéry se většinou vyplatí do větších a kvalitně prosvětlených prostor. Pokud máte v kuchyni navíc dostatek denního světla, tak je právě tmavý či barevný styl provedení přesně pro vás.

Naopak bílá barva má tendenci zveličovat a prosvětlovat prostor. Pokud tedy máte malý kuchyňský prosto anebo je prostor prosvícený spíše umělým světlem, tak je právě bílá barva vaše volba.

Dokonalá čistota nerezových ploch

Další možností jsou nerezové plochy. Ty mají svojí ohromnou výhodu v lehké údržbě a maximálně kvalitním estetickém vzhledu. Oblíbenými komponenty kuchyně v nerezovém provedení bývají většinou dřezy anebo pracovní desky. Nejlépe je užijete, především pokud volíte provedení kuchyně na míru.

To Top