Kuchyně

Jak zpřehlednit svoji kuchyň? Přinášíme několik zajímavých tipů!

unsplash.com

Kuchyně může být především v bytech, kde je k dispozici menší prostor, problémovou záležitostí. A to kvůli tomu, že pro ni není dostatek volného místa, které by vám umožňovalo opravdu pohodlnou organizaci věcí v kuchyni.

Většinou je to kvůli tomu, že je nedostatek úložných a pracovních ploch, nebo že je kuchyně zkrátka jen špatně organizovaná. Dnes vám přinášíme několik rad, jak můžete i vy svoji kuchyni zpřehlednit a upravit.

Využijte většinou prázdné stěny

V kuchyních je zajímavým paradoxem to, jak moc využívají jejich vlastníci stěny. Dost často se totiž stává, že je na jedné straně místnosti kuchyňská linka narvaná k prasknutí kořením, ingrediencemi, hrnci a podobně. Přitom hned naproti ní je stěna, která je holá a nevyužitá.

Takové věci, jako jsou jednoduché poličky či pořadače na koření, popřípadě věšáky na běžně užívané pomůcky jako naběračky, podběráky a podobně, dokáží ušetřit spoustu místa. Mimo toho jsou dokonce i levné a esteticky kuchyně vypadá opravdu dobře.

Přemýšleli jste o kuchyni na míru?

Pro mnohé není od věci přemýšlet také o kuchyni na míru. Především v bytech je problém s malým prostorem, který navíc sériově vyráběná kuchyňská linka špatně využívá. Oproti tomu kuchyně na míru dokáže využít každý centimetr tak, jak je opravdu potřeba.

Využijte americký styl kuchyně

Jakýsi kříženec tradiční evropské kuchyně s americkým stylem může pomoci s přehledností kuchyně a jednoduchou prací. Zatím co v rámci francouzského standardu (evropský) máte po ruce většinou všechno stejně daleko, tak v rámci americké kuchyně je celý prostor víceméně jako výrobní linka. Takže i náčiní v kuchyni je rozděleno do pomyslných sektorů. Věci na studenou kuchyni tak kupříkladu nenajdete v blízkosti sporáku, nebo talíře nebudou hned na prvním místě, kde jinak krájíte.

To Top