Byt

Jaké máte možnosti, když chcete pronajmout byt?

zdroj: pixabay.com

Disponujete nemovitostí, kterou osobně nevyužíváte, ale zároveň ji nechcete prodat? V tom případě ji nabídněte k pronájmu, což s sebou přináší hned několik výhod. Jednou z nich je bezesporu pasivní příjem, který získáte každý měsíc, další výhodou je využití nemovitosti, která nebude strádat a pro kterou tak najdete smysluplné využití. Chcete prozradit, jaké máte ohledně pronájmu bytu možnosti? V tom případě čtěte dál!

Pronájem na krátkou dobu

První možností je krátkodobý pronájem, který mohou využít například lidé, jež do města přijedou na festival. Krátkodobý pronájem představuje pronájem nemovitosti na kratší dobu, zpravidla se jedná o týden. Využít jej lze i v případě, kdy zájemce o pronájem přijede na dovolenou, případně na pracovní cestu. Výhodou krátkodobého pronájmu je vysoký výdělek, nevýhodou pak riziko, že nebude byt využití po celý měsíc, zároveň musíte počítat s tím, že budete nuceni často předávat klíče, starat se o častější údržbu a podobně.

Pronájem na středně dlouhou dobu

Pronájmem na středně dlouhou dobu se rozumí pronájem bytu například studentům, kteří bydlení využijí jen po dobu studia – to může být třeba na tři roky, nebo na pět. Nevýhodou pronájmu studentům je vyšší riziko opotřebení nemovitosti a jejího vybavení, výhodou naopak vidina vysokého příjmu, zvláště v případě, kdy se byt nachází ve větším městě, kde je velký zájem o pronájmy.

Pronájem na dlouhou dobu

Poslední možností je pronájem nemovitosti na dlouhou dobu, kdy se rozumí, že byt pronajmete na několik let. V tomto případě pronájem využijí například mladé páry, rodiny nebo naopak senioři. Výhodou tohoto druhu podnájmu je jistota dlouhodobého příjmu, nevýhodou pak riziko, že vám bude trvat delší dobu, nežli seženete slušného a spolehlivého podnájemníka, se kterým nebudete mít žádné starosti – tady můžete využít realitní kancelář, která pro vás najde slušného zájemce o pronájem.

To Top