Dům

Jakou zvolit bránu k rodinnému domu?

rodinný dům
pixabay.com

Rodinný dům je pýchou každého majitele nemovitosti. Zná to bezpochyby spousta lidí, která si jeho výstavbou prošla. Nejprve to začíná budováním rodinného příbytku a pak přichází na přetřes zahrada. Jenže, abyste pustili do tvorby svého vlastního zahradního soukromí, hodí se vám určitě oplocení kolem celého pozemku. A právě brány a oplocení bude tématem našeho článku.

Když pomineme samotné ploty kolem pozemku, spousta lidí si klade zásadní otázku, jakou zvolit bránu? Vždyť jde o vstupní prvek, vjezd do nemovitosti, který by měl spojovat vlastnosti praktické i estetické. V tomto směru se vám dostává hned několik možností výběru.

Typy bran

Hodně oblíbené jsou křídlové brány. V jejich prospěch hovoří určitě nižší pořizovací cena. Pokud vás nelimituje prostor kolem, lze křídlovou bránu zhotovit s libovolnou výplní o příslušných rozměrech. Z takto levného výrobku, jakým jsou křídlové brány můžete vykouzlit oku lahodící a nepřehlédnutelný prvek exteriéru.

Další alternativou se vám mohou stát teleskopické brány, které se zasouvají jedním směrem po vyhrazených kolejnicích. Vedle samonosných bran jsou to také posuvné brány a skládací vrata. Je však pravdou, že křídlové brány v tomto ohledu spadají do naprosté klasiky, jejíž vzhled může být nejenom tradiční, ale i stylový a moderní.

Spojte brány a oplocení v jeden celek

Při návrhu brány je dobré myslet i na ty nejmenší detaily. Například na to, aby brána a oplocení tvořily jednotný díl a vše na sebe navazovalo tak, jak má. Toto spojení ve výsledku nikterak nenarušuje celkový estetický dojem z tohoto prvku nemovitosti, jež odděluje veřejnou část od té soukromé.

Při výběru správné brány je možné investovat do nejrůznějšího přidruženého příslušenství. Tím nejtypičtějším a asi i nejoblíbenějším je bezpochyby elektromotor. Ten bude bránu otevírat a plnohodnotně zavírat za vás.

To Top