Dům

Jaký je nejpoužívanější hutní materiál?

hutní materiál
pixabay.com

Pojem hutní materiál v sobě zahrnuje bezpočet produktů. Vždyť samotná ocel lze zpracovat na mnoho způsobů. Jako jsou například trubky, jakly, tyče, plechy, a další materiál bez kterého bychom se při realizaci nejrůznějších konstrukcí jenom stěží obešli.

Víte ale, jaký produkt je základem při výstavbě čehokoliv, co je spojeno s betonem? Samozřejmě. Je to betonářská ocel a kari sítě, bez nichž by nebyla zajištěna potřebná pevnost daných základů, stabilita a dlouhá životnost stavby. Pojďme si o tomto hutním materiálu povědět něco více…

Kari sítě a betonářská ocel pod drobnohledem

Pružná, pevná a houževnatá. Takovými vlastnostmi se prezentuje novodobá betonářská ocel, hutní materiál, který je nedílnou součástí jakéhokoliv železobetonu. Tyto prvky prokazatelně prodlužují životnost staveb na desítky, nebo dokonce stovky dalších let. A to se netýká pouze rodinných domů, ale i komerčních objektů, mrakodrapů, mostů a jiných budov.

Betonářská ocel je samozřejmě produkována v odlišném provedení v závislosti na tom, jak bude konkrétně využita. Nejčastěji narazíte na žebírkovou betonářskou ocel. Výjimkou však není ani ta hladká nebo velice zajímavé žebírkové svitky.  Vždy máte navíc na výběr z pohledu rozměrů, šířek i tlouštěk jednotlivých výrobků z oceli.

Součástí betonových desek i základů jsou také kari sítě, respektive sítě do betonu nazývané KARI. Normovaný materiál, který má v podstatě totožné vlastnosti, jako betonářská ocel. Zpevnění plochy. V tomto případě lze upozornit i na širší možnosti užití. Kvalitní kari sítě můžete bez sebemenšího problému upotřebit například při budování oplocení pro zvířata či v jiných oblastech zemědělství a chovatelství.

Výše zmíněný hutní materiál je pro nás důležitější více, než si vůbec dokážete představit.

To Top