Dům

K čemu všemu se dají využít pracovní rukavice

práce
pixabay.com

Pracovní rukavice představují nejčastější ochrannou pracovní pomůcku, která se hojně využívá nejen v zaměstnání, ale mnozí na ně nedají dopustit ani při činnostech, jež vykonávají doma nebo na zahradě. Pracovní rukavice slibují mnoho využití, především ale slouží k ochraně rukou při práci – a právě činnosti, kterou hodláte vykonávat, byste měli přizpůsobit výběr rukavic. Těch je totiž k dostání hned několik druhů a každý z nich slouží k něčemu jinému.

Nejsou rukavice jako rukavice

Pokud si myslíte, že existují pouze jedny univerzální rukavice vhodné ke všem účelům, pak se pletete. Ve skutečnosti jich je několik, mezi nejvyužívanější patří jednorázové rukavice, kombinované rukavice nebo protipořezové rukavice. Pojďme si teď společně říci, k čemu všemu se dají pracovní rukavice využít.

·         Jednorázové rukavice

Jak již jejich název napovídá, slouží k jednomu použití a pak je lze jednoduše vyhodit a zlikvidovat. Jednorázové rukavice se používají prakticky při čemkoli, u čeho se nechcete umazat – lze je využívat při úklidu, můžete si je obléknout při malování, hodí se i pro činnosti na zahradě.

·         Kombinované rukavice

Další oblíbený typ rukavic jsou rukavice kombinované, které hojně využívají domácí kutilové pro své činnosti na zahradách nebo v dílnách. Často se používají při práci se dřevem, protože chrání před třískami.

·         Protipořezové rukavice

Možná je neznáte, ale kdo pracuje s motorovou pilou nebo se často ohání ostrými předměty, tomu by protipořezové rukavice chránící proti pořezání rozhodně chybět neměly. Jsou speciálně navržené tak, aby eliminovaly riziko říznutí, ale zároveň nebránili v pohybu rukou.

·         Povrstvené rukavice

I povrstvené rukavice patří mezi často používané a to především tam, kde se pracuje ve vlhkém prostředí, nebo kde dotyčný manipuluje s kapalinami, se kterými nechce přijít do styku holou kůží. Vnitřní strana rukavic je bavlněná a příjemná na nošení.

To Top