Dům

K čemu využít dešťovou vodu?

zdroj: pixabay.com

Máte rodinný dům a zahradu? Pak je náš dnešní článek určený právě vám! Společně se podíváme na možnosti využití dešťové vody. Divili byste se, kolik lidí raději plýtvá pitnou vodou, nežli aby se naučili používat vodu užitkovou. Přitom použití dešťové vody je úplně zadarmo, kdežto pitná voda vás stojí peníze – sice je to pár korun, ale jde o princip, ne?

K čemu můžete využít dešťovou vodu? Poradíme!

Jestliže máte rodinný domek a zahradu, případně nějaký ten záhonek, pak byste se měli naučit užívat dešťovou vodu. V následujících řádcích vám poradíme, k čemu všemu užitkovou vodu využít a jak ji uchovávat.

Zalévání

Když se řekne využití dešťové vody, většinu lidí automaticky napadne zalévání. A víte co? Je to pravda! Stačí si na zahradu umístit vhodnou nádrž, na trhu pořídíte plastové nádrže na užitkovou vodu, které jsou levné a snadno se instalují a získanou vodu následně používat k zalévání zahrady – záhonky, květiny atd.

Mytí auta

Pokud si myjete auto sami za pomoci pitné vody, napadlo vás někdy si spočítat, kolik vody tímto způsobem vyplýtváte? Možná by vás nemile překvapilo, kolik litrů vody při jednom mytí auta proteče. Když k tomu přidáme, že auto myjete třeba 2x do měsíce, pak spotřeba ještě naroste. I k tomuto účelu lze využít užitkovou vodu, je to zadarmo a efekt to má stejný.

Čištění

Dalším způsobem využití užitkové vody je čištění, ať už se bude jednat o čištění zahradního náčiní (hrábě, sekačka na trávu, rýč atp), nebo o zahradní nábytek, případně o dlažbu na terase. I tehdy vám užitková voda přijde jistě vhod a je to daleko lepší, nežli k tomuto účelu používat pitnou vodu, které je sice dost, ale nemělo by se s ní plýtvat.

To Top