Volný čas

Kávovar jako vánoční dárek? Skvělá volba! Poradíme vám podle čeho vybrat ten správný

unsplash.com

Kávovar je jedním z domácích spotřebičů, které jsou pro mnohé naprosto nepostradatelné. Spousta lidí si totiž nedokáže už představit začátek dne, aniž by přitom neměla k dispozici dokonalý, horký nápoj, který prošel čerstvým pasírováním. Takový kávovar je tak rozhodně výborným dárkem pro milovníky kávy jako takové.

Jenže možná i více než u celé řady spotřebičů je tady důležité vybírat přesně na míru. Kávovary totiž mají nejen estetické, ale hlavně funkcionální rozdíly, na kterých při výběru opravdu záleží. My vám poradíme, podle čeho vybírat.

Milovník versus odborník na kávu

Být milovníkem kávy ani zdaleka neznamená, že byste měli být také odborníky. Zcela naopak je celá řada lidí spíše čistokrevnými milovníky, užívají si chutí a benefitů kávy, ale už moc nedokáží ocenit její výrobní postupy. Pro takové lidi tak příprava kávy na různé úrovni odbornosti může být totální otravou, nebo naopak vysněnou záležitostí. A podle toho byste měli vybírat především.

Co pro opravdové specialisty?

Pokud se bavíme o specialistech, pro které je káva drobnou alchymií, tak rozhodně vybírejte kávovary s možnostmi manuálních nastavení. Podobné pákové kávovary jsou pro takové milovníky opravdovým rájem. Mají totiž možnost si dokonale nastavit všechny parametry přípravy kávy, které rozhodují o její chuti a vůni. Patří sem například tlak, teplota i doba pasírování zrna.

Správná volba pro pohodlné milovníky

Jenže na druhou stranu spousta milovníků bude preferovat spíše jenom odpočinek v podobě příjemného posezení se zcela novou kávou. Pro takové lidi jsou podobné přístroje těžké a nedokáží je plně docenit. Opačnou možností jsou pro ně kapslové kávovary. Jedno tlačítko, vložená kapsle a za chvíli je nápoj na světě. Ideální pro rychlou a přitom dobrou kávu!

To Top