Dům

Každá karma vyžaduje pravidelnou údržbu

plynové spotřebiče
pixabay.com

Plynový průtokový ohřívač tzv. karma není třeba v Česku komukoliv zdlouhavě představovat. Tento populární výrobek je součástí našich domácností, kde plní svoji úlohu na výbornou. Prostřednictvím plynového paliva dochází k ohřevu teplé vody v karmě, která je následně rozváděna do vodovodní soustavy.

Víte, že karma potřebuje také pravidelný servis, aby mohla fungovat po dlouhá léta, tak, jak má? Revize a čištění karmy je velice důležité, možná více, než si vůbec dokážete představit.

Revize plynových spotřebičů karma

Seřizování, čištění, výměny nefunkčních dílů a mnohé další procesy. To by měla být povinnost každého, v jehož domácnosti se nachází plynový spotřebič karma. Právě prostřednictvím čištění karmy je dosaženo lepší a hlavně bezpečnější funkčnosti.

Pokud tuto pravidelnou činnost zanedbáte, vystavujete se riziku. A tím je nefunkčnost karmy a tím způsobený nechtěný únik plynu. Ten se stává v tomto směru doslova neviditelným zabijákem, protože nežli takový únik člověk zpozoruje, je bohužel už pozdě.

Důležité je také zmínit, že čištění karmy musí provádět jen kvalifikovaný pracovník. Nikoliv vy sami.

Abyste měli trochu bližší informace o tom, jak často tyto úkony provádět, přinášíme vám následující údaje.

  • Kontrola plynového zařízení jednou za rok
  • Revize plynového zařízení jednou za tři roky
  • Servisní prohlídky jednou za rok

Teprve potom budete mít jistotu, že vaše karma funguje tak, jak má a vy a všichni ostatní členové domácnosti jste v naprostém bezpečí. Tyto kontroly navíc nejsou finančně nákladné, takže několik stovek korun za vyšší pocit bezpečí a lepší chod karmy se rozhodně vyplatí.

Čištění karmy a oprava karmy nezabere příliš drahocenného času, navíc pod taktovkou certifikovaných revizních techniků, jež disponují příslušným vybavením a zkušenostmi.

To Top