Dům

Krbová kamna s výměníkem zatopí a okouzlí

krbová kamna
pixabay.com

Vzhledem k vyšším cenám plynu a elektřinu je naprosto běžné, že si lidé stále častěji pořizují do svých nemovitostí krbová kamna s výměníkem. A nejsou to pouze chalupáři a chataři. Pokud můžete v dané místnosti vybudovat odvod spalin, v podstatě nic vám nebrání v tom, umístit si to objektu tento topný prvek. Navíc s napojením na ústřední vytápění.

Dejte přednost výměníku

Dávno pryč jsou doby, kdy lidé sázeli pouze na výsledný design interiérových prvků. Dnes se od takových doplňků vyžaduje také určitá praktičnost. A pokud jde o krbová kamna s výměníkem, platí to jistě dvojnásob. No uznejte sami, kdo by neocenil přednosti takového produktu?

Nejenom, že si například do obývacího pokoje umístíte moderně a stylově vyhlížející kamna a budete se oddávat plápolajícímu ohni. Při zatopení ke všemu ještě vytopíte ostatní místnosti daného objektu. To je přínosné řešení, které je mimochodem i cenově dostupné a nevyžaduje žádné složité stavební zásahy.

Krbová kamna s výměníkem samozřejmě můžete povýšit na daleko vyšší úroveň. Jestliže se totiž neztotožníte s ocelovým výrobním materiálem, vsaďte na kachle.

Kachlová kamna s výměníkem

Jen si to představte sami. Tradiční design, sálající teplo ještě několik hodin poté, co zhasne oheň a výběr z mnoha barevných variant použitých kachlí. Přesně tak nějak vypadají novodobá kachlová kamna s výměníkem s možností napojení na rozvod topného systému.

Stačí jen zvolit odpovídající výkon do vzduchu a do vody v závislosti na velikosti jednotlivých místností a nic vám nebrání v pohodlném zatopení. Typickým palivem je v tomto případě dřevo, ekobrikety a uhelné brikety, jež můžete pořídit daleko levněji nežli komodity, jakými jsou plyn a elektřina.

Zažhněte oheň v kamnech, která vám přinesou dostatek tepla a rodinného komfortu.

To Top