Byt

Kvalitní koupelna je základem jedinečného relaxu a perfektní hygieny

www.aquany.cz

Krásná koupelna disponující vším, co pro svou hygienu potřebujeme a vyžadujeme, která je navíc přitažlivá na pohled, praktická na údržbu a vydrží desítky let – tak tohle je tajný sen snad každého z nás. Možná se i vás při vstupu do vaší koupelny, jejíž vybavení už něco pamatuje, zmocní nutkavá potřeba něco změnit.

Co je základ koupelny?

Ať už uvažujete o renovaci vaší stávající koupelny nebo od podlahy zařizujete novou, je nejdříve potřeba se zamyslet nad tím, co ve své koupelně potřebujete a co přesně vyžadujete. Základem praktické a funkční koupelny je umyvadlo, sprchový kout nebo vana a toaleta – případně bidet nebo v dnešní době velmi moderní a žádaná bidetová sedátka. Chybět by neměly ani úložné prostory v podobě koupelnových skříněk nebo poliček, které odolají vlhku a riziku styku s vodou a zároveň dobře poslouží a designově doladí místnost.

Řiďte se prostorem

Při zařizování koupelny nebo výběru jejího zařízení berte v potaz především velikost místnosti. Nesnažte se malý prostor zbytečně zastavět velkým množstvím nábytku, místnost by pak nemohla dostatečně větrat a mohly by vznikat plísně a i z celkového designového hlediska to nevypadá dobře. Nejdříve si ujasněte, zda chcete vanu nebo sprchu – vana sice nabízí pohodlí, ale pokud řešíte každičký centimetr, vhodnějším a co se místa týče, úsporně

jším řešením bude sprcha. Vybírat můžete z mnoha tvarů a to jak v případě sprchových koutů, tak i van. Rohová vana si dokáže pohrát s nevyužitým rohem, ale je náročnější na prostor, kulaté vany volte pouze do interiéru, kde víte, že volného místa máte opravdu hodně. Každý prostor umožňuje jiné možnosti.

Upřednostněte kvalitu před kvantitou

Při vybavování koupelny je třeba klást důraz na kvalitu. Chtějte pro sebe vždy to nejlepší. Jen kvalitní vybavení do koupelny vám s ohledem do budoucnosti vrátí veškeré vynaložené finance a zajistí nejen dlouhou výdrž, ale i snadnou údržbu a v neposlední řadě pěkný, moderní design.

To Top