Dům

Moderní i účelné pracovní letní oděvy pro každého kutila

práce
pixabay.com

Pracovní prostředí je místem, které vyžaduje určitou dávku obezřetnosti a šikovnosti. Jestliže se však do kutilských aktivit vrhneme sami a po hlavě, často schází potřebné vybavení.

Proč se zaměřit na speciální vybavení

Ať už se setkáme se situací, kdy není kam odložit nářadí, či kam otřít špinavé ruce, vždy dojdeme k názoru, že je třeba se obrnit a nakoupit vše potřebné. Pracovní letní oděvy jsou přímo určené k manuální činnosti a dokážou ušetřit mnoho ztraceného času a zabránit drobným poraněním.

Jak si poradit s výběrem

Vše se odvíjí od informace, kterou pracovní činnost hodláte vykonávat. Jestliže je její obtížnost nízká a zašpiníte se jen sem tam, postačí zakoupit základní kus montérek a vyhovující pevné boty. Montérky jsou k dostání v různých variantách, jako dlouhé, kraťasové nebo s horním dílem zakončeným kšandami.  Pro nebezpečnější činnosti, při kterých hrozí poranění, dbejte i na doplňkové vybavení.

Při práci s průmyslovými stroji je v okolí spousta hluku, špíny a zvyšuje se riziko poranění. Proto vždy nasaďte ochranné rukavice z pevného materiálu, jež vám poskytnou pocit bezpečí. Aby mohla být práce vykonávaná naplno a přesně, mějte vždy oči pořádně otevřené, k čemuž vám poslouží ochranné brýle. Dále je vhodné nasadit čepici pro ochranu hlavy a také sluchátka.

Materiál a provedení montérek

Aby oblečení nebylo nepříjemné při sebemenším pocení, musí výrobci dbát na kvalitu materiálu. Proto je třeba vybírat montérky s téměř nebo plně stoprocentním obsahem bavlny. Ta se poté spojuje prostřednictvím tkací metody zvané kepr. Tento postup vytvoří zcela pevný a odolný kus oblečení, jež je lehký, celkem pružný, ale zároveň velmi odolný.

Na rizikových částech těla jako jsou například lokty je také u kvalitních montérek běžné látku zdvojit a tím zdvojnásobit její účinnost při ochraně před zraněním. Zároveň jde také o funkční oblečení, proto se výrobci ohlížejí i na to, že je třeba se v tomto obleku dostatečně pohybovat.

Montérková souprava poté pracovníka ničím neomezuje a naopak mu s pomocí mnoha kapes nabízí spoustu pomoci.

To Top