Dům

Nábytek z palet vydrží i zimní počasí

www.pixabay.com

Paletový nábytek je kategorií sortimentu, který se stále více objevuje v moderních domácnostech. Důraz kladený na přírodní materiály, jednoduchost, neotřelost a zároveň dostatečnou pevnost a bytelnost. Ať už se myšlenka nábytku z palet může zdát jakkoliv prapodivná, je naprosto reálná a vyhledávaná.

Výrobky tohoto typu si lze sestavit v domácím prostředí, popřípadě vsadit na profesionální konstrukci. Ano, v dnešní době již existují firmy, jež se zaměřují na nábytek z palet, a to nejenom ten interiérový, ale také exteriérový.

Útulné posezení na zahradě

Jestliže ve vás klasické palety vyvolávají pocit venkovního produktu, nebraňte se této myšlence a vyměňte svůj chátrající zahradní nábytek za nový. Stačí k tomu jenom pár euro palet odpovídající kvality, z nichž budete schopni utvořit praktické součásti teras, pergol nebo rozměrnějších altánů.

Typickými představitelem těchto kategorií jsou stolky, křesla, lavice, pohovky, ale i houpačky. Fantazii a kreativitě se meze dozajista nekladou.

Paletový nábytek na rozdíl od toho klasického nemusíte uklízet před deštivým počasím či krutou zimou. Stačí se držet jen několika málo pravidel a jednotlivé výrobky vám vydří dlouhá léta bez pracného přesouvání z místa na místo.

Kvalitní nátěr je naprostý základ

Patřičnou životnost nábytku z palet zajistíte dvěma kroky. Tím prvním je precizní konstrukce, důkladné spoje jednotlivých částí a výběr materiálu z dobrého přířezu. Druhou polovinou úspěchu je povrchová úprava, na níž není radno šetřit. Dnes jsou k dostání nejrůznější laky, lazury, barvy a ostatní nátěry. Ty zvýrazní strukturu dřeva a ve finále jej ochrání před mrazem, deštěm a sněhem.

Jak sami můžete správně tušit, paletový nábytek je vskutku univerzálním a tradičním typem vybavení, jež má velice široké upotřebení.

 

To Top