Byt

Nemovitosti, kterých je v Praze dlouhodobě velký nedostatek

unsplash.com

Praha, ačkoliv je největším a hlavním městem České republiky, je stále městem, kterému v mnoha ohledech chybí některé nemovitosti. A to především v tom smyslu, že mnohé nemovitosti spíše nejsou cenově dostupné, nebo nejsou dostatečně zastoupeny.

To tak může mít časem poměrně velký vliv na to, jak se bude do budoucna vyvíjet situace v mnoha ohledech. Firmy mohou reflektovat nedostatek kanceláří menší poptávkou, lidé zase mohou snížit přísun mladých, pokud nebudou volné byty. A proto je nutné sledovat to, jaké nemovitosti jsou opravdu nedostatkové.

Nedostatek činžovních domů v Praze

Činžovní domy jsou v Praze poměrně dost velký problém. Důvodem je hlavně to, že mohou být tou nejlepší možností pro cenově dostupné bydlení mladých rodin a jedinců, kteří do Prahy přicházejí. Problémem ale je, že se nové rozhodně nestaví. Přitom činžovní domy Praha počítá po stovkách staveb. Většina z nich ale má jednotky rozprodané do soukromého vlastnictví, nebo dokonce nejsou celkově zrekonstruované.

Kanceláře pro drobné společnosti

Pokud jste větší společnost, která si může zaplatit opravdu velice drahé pronájmy kanceláří v samotném centru Prahy, tak rozhodně problémy neřešíte. Pokud ale potřebujete najít kompromis mezi velice dobrou lokalitou a zároveň menším rozměrem kanceláří, tak je to problém. Většina kanceláří je dlouhodobě zabraná, nebo se na ně dokonce stojí fronty.

Skladování přímo v Praze

Po periferiích Prahy a blízkých městech jako je Kladno, Beroun, Mělník a podobně, najdeme gigantické množství skladů. Přitom se ale zároveň potkáme s tím, že přímo v Praze jako takové je velký problém sehnat skladovací prostory. To pochopitelně není jednoduše řešitelný problém, ale navýšení podobných kapacit by velké množství podniků určitě ocenilo.

To Top