Reality

Nevíte jak kvalitně naložit s nově vlastněnou nemovitostí?

pixabay.com

Ať už v dědictví, povedené dražbě, či plánovaném prodeji, získáte nemovitost, je málokdy jednoduché se rozhodnout jak s ní dále naložit. Někteří preferují rychlou rekonstrukci a následný prodej se ziskem. Jiní se naopak snaží tyto nemovitosti držet co nejdéle, a čerpat z jejich vzrůstající hodnoty. Víceméně ani jedna možnost není zásadně špatnou, protože má každá svoje plusy a mínusy. Dneska se ale podíváme na to, proč by se mohlo vyplatit, ponechat si nemovitost na delší dobu.

Cena nemovitostí neustále stoupá

Nejedná se o výsledek změn na trhu v rámci posledních několika málo let. Jedná se naopak o trend, který už dlouhodobě určuje směr trhu v České republice. Zkrátka cena nemovitostí stoupá a stoupat bude dál.

Neustále se zvyšuje poptávka po nemovitostech, zvláště pak bytech v pracovně lukrativních lokalitách, přičemž jejich výstavba a uvolňování je mnohem pomalejší. S rostoucí poptávkou, kterou nabídka není schopna pokrýt, je tak cena každého bytu mnohem vyšší. Vaše rozhodnutí udržet nemovitost, se tak nemá šanci potkat s finančním neúspěchem.

Nemovitost ideálně pronajímejte

Pronajímání nemovitosti ji dokáže ještě mnohem lépe využít. Nemovitost je jako automobil. Je jí dobře, pokud se pravidelně používá, naopak nepoužíváním postupně a nevyhnutelně chátrá. Na to je potřeby myslet a ideálně tak nemovitosti, které jsou určeny k prodeji za dlouhou dobu, pronajímejte.

Nemusíte přitom disponovat ani zkušenostmi. Existují profesionální služby jako správa bytů či dokonce celých činžovních domů, která pomůže s podporou nejen nováčkům, ale také profesionálům nebo developerům. Díky tomu můžete svoje nemovitosti kvalitně zúročit s maximální efektivitou, a vyhnout se u toho zásadním problémům, které pronájem nemovitostí mohou potkávat.

To Top