Realitní kanceláře Praha

O jaké nemovitosti je v současnosti v Praze největší zájem?

pixabay.com

Praha má jakožto největší město v republice bezkonkurenčně nejsilnější realitní trh. Najdeme zde denně tisíce různých nabídek, které se pohybují jak v oblasti podnikání, tak i pronájmu a prodejů nemovitostí pro běžné fyzické osoby.

I přesto se ale Praha potýká s tím, že v některých ohledech nedokáže pokrýt nabídka realitního trhu v hlavním městě poptávku lidí v celé řadě oblastí. V rámci dnešního článku se podíváme především na to, o jaké oblasti se konkrétně jedná.

Dostupné bydlení v Praze jednoduše chybí

Pochopitelně jen málokdo může přijít do Prahy a okamžitě zařizovat bydlení nákupem nemovitosti. drtivá většina lidí je odkázaná na to, že potřebuje v prvních týdnech a měsících najít kvalitní pronájem, který ale bude dosažitelný pro nového obyvatele.

Je pravda, že činžovní domy Praha má v každé městské části rovnou po desítkách. Jsou ale většinou dlouhodobě obsazeny, nebo nejsou za rozumné a dostupné ceny. Jediným řešením je tak nejspíš rozšiřování kapacit do budoucích let.

Nedostatek kancelářských prostorů

Dalším problémem je nedostatek kancelářských prostorů. V nabídce pochopitelně najdete poměrně dost velké množství hezkých nabídek. Ty se ale točí kolem velice lukrativních prostorů přímo v centru města, které si finančně mohou dovolit opravdu jenom již existující firmy s prosperující finanční politikou. Jakožto pro nováčka v hlavním městě by byly nájmy účtované za kancelářské prostory v centru víceméně likvidační. Mnohdy se mohou vyhrabat až na stovky tisíc korun měsíčně.

K dispozici jsou přitom dost rozsáhlé prostory v okrajových částech Prahy. Pravdou ale je, že jsou tyto prostory v drtivé většině případů dlouhodobě obsazeny místními prosperujícími společnostmi. Zde je ale jenom otázkou času a zkoumání trhu, než se ukáže nabídka příhodná pro nové zájemce.

To Top