Nezařazené

Offroad nebo obstojný silniční vůz? Fiat Tipo Cross dokáže být obojím!

www.pixabay.com

Jedná se o jeden z vozů, které můžeme na světovém trhu potkávat už dlouhou dobu. Fiat Tipo je víceméně již notoricky známou adresou na automobilovém trhu, která jednou za čas dostane mnohem lepší vybavení a kompletní facelift oproti původním variantám.

Na trhu se tak přesně touto cestou dostal vůz Fiat Tipu Cross, který dokáže překvapit nejen vzhledem, ale také svojí všestranností. Jakmile do něj nastoupí, tak budete totiž v těžkých rozpacích. Sedíte v offroad, nebo v tradičním silničním voze? Možná vás překvapí, že se Fiat Tipu Cross dokáže chovat jako obě varianty.

Hodně hudby za málo peněž

Ačkoliv pohled na vybavení může evokovat výrazně dražší kategorii vozu, tak se Fiat Tipo Cross pohybuje na dost příjemné ceně kolem půl milionu korun. Jedná se tak rozhodně o jeden z vozů, které jsou v této cenové kategorii nadstandardně vybaveny. 

Hlavní výhodou je opravdu výtečný podvozek, který je dělaný i do ztíženého terénu. Nemusíte se tak bát ani obtížnějšího počasí, vyjížďky do přírody nebo sněhových závějí. Kvalitu podvozku navíc podporuje celá řada asistenčních elektronických systémů, které rozhodně dělají ovládání celého vozu ještě spolehlivější a jistější, než tomu bylo u předchozích verzí.

Překvapí poměrem výkonu a spotřeby

Jedním z důvodů, proč jsou skladové vozy Fiat Tipo Cross neustále prodávány, je také jeho výborný poměr motorového výkonu a spotřeby. Při svém silnějším motoru, který dokáže zabrat i v komplikovaných podmínkách, totiž nabízí zcela průměrnou spotřebu. Není tak problém klesnout při dobrých podmínkách i na oblast kolem pěti litrů na sto kilometrů. Pro ryze silniční vozy se možná nejedná o tak úžasné číslo. Mějte ale na paměti, že neustále pracujeme s vozem, který má potenciál jednoduchého terénního SUV v minimální výbavě.

To Top