Reality

Plánujete koupi nemovitosti? Prověřte si její lokalitu!

Zdroj: unsplash.com

Koupě nemovitosti je bezesporu velká věc. Nejen z toho důvodu, že takové rozhodnutí určitě není zadarmo, ale také proto, že většina lidí nemovitost pořizuje s přesvědčením, že je to na celý život. Bohužel při koupi nemovitosti spousta lidí hledí pouze na samotný objekt – ať už se jedná o byt či dům a o jeho umístění, tím máme na mysli lokalitu, se už příliš nezajímá. A to je chyba, které byste i vy mohli začít velmi rychle litovat!

Proč je lokalita tak důležitá?

Možná i vy aktuálně hledáte nemovitost, kterou byste si koupili a po přečtení řádků výše tiše zpytujete svědomí, že ani vás nenapadlo zajímat se o lokalitu, protože jste byli zaslepeni vidinou nového bydlení. Nic se neděje, pakliže ještě není rozhodnuto a smlouva definitivně podepsaná, stále máte možnost rozhodovat o tom, jestli je dané místo ideální k životu nebo ne.

Ujistěte se, že máte v okolí dostatečnou občanskou vybavenost

Při prověřování lokality je určitě na místě sledovat, jestli je dobře občansky vybavena. Co tím máme na mysli? Měli byste se ve svém vlastním zájmu zajímat o to, jestli se v blízkosti nemovitosti, kterou chcete koupit, nachází základní věci – mateřská a základní škola, lékař, obchod, případně i banka, restaurace a podobně. I když teď zrovna mateřinku nebo základní školu nepotřebujete, jednou se určitě bude hodit. A co budete dělat pak?

Nevíte si rady? Nechte si poradit!

Pakliže jsou pro vás všechny tyhle náležitosti až příliš, neuděláte chybu, když si necháte poradit. Realitní kancelář vám v takovém případě ochotně podá pomocnou ruku a poradí vám s výběrem lokality i nemovitosti. Není ostuda nechat si poradit od někoho, kdo tomu rozumí, nežli skálopevně stát za přesvědčením, že všechno zvládneme sami a následně svého rozhodnutí klidně i celý zbytek života litovat.

To Top