Dům

Podle čeho poznáte, že vaše střecha potřebuje rekonstrukci?

zdroj: pixabay.com

Střecha je základ, na tom se určitě shodneme. Jakmile se objeví problémy se střechou, je zaděláno na mnohem větší průšvih, než byste si možná mohli myslet. Proto je potřeba provádět pravidelné kontroly a nebrat stav střechy na lehkou váhu. Máte-li nad hlavou kvalitní střechu, pak se vám může pohodlněji bydlet.

Nic nevydrží věčně

Jak už to tak bývá, nic nevydrží věčně a to samozřejmě platí i v případě střechy, od které nemůžete očekávat, že vydrží v perfektním stavu do konce vašeho života. Zatímco v některých případech se na problémy přijde včas, takže stačí jen drobné úpravy, jindy se nechají závady na střeše zajít až tak daleko, že je nejlepším řešením její kompletní rekonstrukce. Může se tak stát například v případě, kdy v zimě napadne větší množství sněhu, který poškodí krytinu, stejně tak se může na stavu střechy podepsat silnější vítr nebo četné krupobití.

Stav střechy neberte na lehkou váhu

O stav střechy byste se měli zajímat pravidelně a to ve svém vlastním zájmu. Jedině tak se vám podaří včas odhalit drobnější závady, do jejichž opravy byste se měli pustit neprodleně – vyhnete se tak nákladnějším opravám, které by vás stály nejen mnohem více času, ale především daleko více financí. Proto byste střechu měli kontrolovat minimálně 2x do roka a to na podzim a následně po zimě.

Kdy je čas na celkovou rekonstrukci?

Celková neboli kompletní rekonstrukce vás nemine v případě, kdy je střecha v dezolátním stavu – k tomu dojde v případě, kdy se o stav střechy nezajímáte. Stejně tak vás ale kompletní rekonstrukce nemine tehdy, kdy se rozhodnete pro zateplení půdních prostor, nebo investujete do celkového zlepšení tepelně-izolačních vlastností střechy.

Pokud opravdu nastane čas na kompletní rekonstrukci, nechte si odborníky zhodnotit stav střechy a navrhnout to nejlepší a nejideálnější řešení. Můžete si nechat doporučit typ střešní krytiny, doplňky nebo nejrůznější klempířské prvky. Pak už jen stačí pořídit pracovní oděvy, šikovné dělníky a můžete se pustit do práce, případně to nechat na profesionálech.

To Top