Bydlení

Podle čeho vybírat ochranné pracovní pomůcky?

Pracovní oděvy
rucedozadu.cz

Zákon mluví jasně: ve většině zaměstnání je povinné používat během pracovní doby ochranné pomůcky v podobě oblečení, obuvi, brýlí, rukavic nebo přileb. Konkrétní druhy ochranných pracovních pomůcek se liší podle toho, jakou práci vykonáváte. I přes stále se zvyšující počet pracovních úrazů ale mnoho lidí na jejich používání příliš nedbá, vědomě pomůcky nepoužívají a riskují tak své zdraví a bezpečnost. Přitom je to úplně zbytečné, vždyť si v dnešní době můžete vybrat takové pomůcky, které vám sednou jako ulité!

Pracovní oděvy mohou být pohodlné a slušivé

Možná i vy patříte k lidem, kteří se nošení pracovních pomůcek i přes veškerá nařízení schválně vyhýbají a to z jednoho prostého důvodu: postrádáte pohodlí, a co se týče designu, ke spokojenosti máte hodně daleko. Možná to nevíte, ale pracovní oděvy mohou být pohodlné a slušivé – stačí si jen umět vybrat!

Pracovní oděvy

Jak vybrat správný pracovní oděv?

Pokud jste se rozhodli investovat do pořízení pracovních oděvů, udělali jste krok správným směrem. Teď už jen stačí si ujasnit, co vlastně hledáte. Při výběru oblečení do práce se odvíjejte od toho, jaký druh zaměstnání vykonáváte. Jiné pracovní oděvy vyžaduje kuchař, jiné oděvy potřebují zdravotníci a jiný druh oblečení ke své práci potřebuje dělník pracující na stavbě. Vybírat můžete i podle ročního období – na léto se hodí kraťasy, tílka a pracovní žabky, na zimu zase zateplené montérky, rukavice a hřejivá bunda.

Ať na to vidíte!

Ať už je vaše práce jakákoli, určitě na ní potřebujete vidět. Právě oči v práci zaměstnáváme nejvíce a je tedy potřeba zajistit jim ten nejvyšší komfort. K tomuto účelu slouží ochranné brýle, které mají za úkol vaše oči ochránit před rizikem úrazu a připravit vás tak o zrak – nebo snížit jeho kvalitu. Brýle vybírejte podle stupnice ochrany potřebné pro konkrétní druh zaměstnání. Dbejte důraz na to, aby byly lehké a pohodlně se nosily.

Pracovní pomůcky

To Top