Reality

Podle jakých parametrů se nejlépe určuje cena nemovitostí v Praze?

Když se zeptáte víceméně jakéhokoliv profesionála, tak zjistíte, že získat ceny nemovitostí v Praze není vůbec jednoduché. Zcela naopak se cena jako taková určuje ohromným množstvím různých parametrů, přičemž nejen sama nemovitost jako taková je hlavním určovacím kritériem.

Mimo samotné nemovitosti tady máme i vlivy okolí, konkrétní části města a další prvky, které do ceny výrazně promluví. O některých významných vám přitom řekneme dnes.

Propočet ceny samotné nemovitosti

U samotné nemovitosti je poměrně dost jednoduchý propočet, protože se dá řešit téměř tabulkově. Jedním parametrem pro vás bude lokalita ve městě, čímž se dá poměrně dost jednoduše odvodit metr čtvereční obytné plochy. Pochopitelně Praha zná obrovské rozdíly. Stejný byt v Krči nebo naopak Malé Straně, může znamenat milionové rozdíly. Druhým parametrem je pak samotná rozloha bytu. Sečteno a podtrženo, úplný základ je opravdu jen jednoduchá násobilka.

Z občasného vybavení vede metro

Jak vám víceméně každá realitní kancelář Praha poví, tak metro je rozhodně jedním z extrémně důležitých prvků. Ničím se po Praze nedá cestovat až tak rychle bez vlivu současného provozu, jako metrem. Tramvaje sice dokáží být také velice rychlé a výkonné, ale dopad aktuální dopravní situace je na tramvaj versus metro opravdu neporovnatelný. Proto je tak metro oceněno velkými příplatky na ceně.

Existují i doslova vyloučené lokality

Praha bohužel nemůže být výjimkou v tom smyslu, že by zde neexistovalo nic, jako jsou vyloučené lokality. Zcela naopak, v Praze najdeme více vyloučených lokalit než v jiných místech v republice. Důvodem je už jenom její velikost, ale také podstata těchto lokalit. Běžně je tvoří hlavně sociálně slabé nepřizpůsobivé skupiny, jenže v Praze to mohou být i početné cizinecké komunity. Zde naopak cena opravdu utrpí.

To Top