Reality

Pomalu se blíží konec dalšího kalendářního roku. Jak vypadal z pohledu realitního trhu?

pixabay.com

Ačkoliv je teprve úvod listopadu, tak jsou již na místě debaty o tom, jak vypadal letošní rok na trhu. Konkrétně realitní trh je jednou z oblastí, která překvapivě dokázala vzkvétat i přes ohromné množství komplikací, které se během roku ukázaly. S pandemií v popředí, totiž letos opravdu ohromné množství okolností promlouvalo spíše proti trhu a obchodu, nežli v jeho prospěch.

Krize je krize, ale lidé potřebují bydlet

Krize se dotkla spousty oblastí a jednou z těch nejvíce postižených, je například samostatný automobilový průmysl. Ten v závislosti na inteligentních čipech aktuálně stagnuje, kvůli jejich nedostatku.

Realitní trh je ale něčím úplně jiným a potřeba lidí mít střechu nad hlavou, se pochopitelně nesníží žádnou nám známou pandemií. I přesto, že letos ve většině obchodních sfér prudce klesly jakékoliv prodeje, je trh s nemovitostmi i letos silnější. Vzrůstání cen nemovitostí tak není rozhodně nejmenší a ačkoliv meziroční průměr nevyrovná loňský nárůst, tak nejspíše udrží stoupající trend, který trvá od roku 2003.

Napomohly tomu mnohé investice

Tomu, že je realitní trh tak silný napomohla ohromná spousta investic. Statistiky realitních kanceláří ukazují, že se nejen že hojně nakupovalo a prodávalo, ale vznikly i mnohé developerské projekty ve velkých městech. Na vzestupu je tak i služba správa domů a bytů, která napomáhá developerům tyto jednotky následně obsadit provozovat bezproblémovými klienty.

Během pandemií a krize jsou totiž nejen akcie, ale i měny jako takové opravdu nestabilní a nepříjemné pády se mohou na trhu odehrávat dnes a denně. Investice do takových věcí, jako jsou drahé kovy nebo nemovitosti, jsou tak pro bohaté lidi a společnosti jedinou velkou jistotou. Právě proto se spousta z nich rozhodla přesunout peníze z pochybných zdrojů do nemovitostí. Dvojnásob v pochybném období finanční a tržní stability.

To Top