Zahrada

Práce na střeše pohodlně a jednoduše? Jak na domácí úpravy střech bezpečně

unsplash.com

Bohužel existují momenty, kdy není možnost zavolat profesionála, který by se jinak postaral o rekonstrukci střechy sám. Vedle toho ale často také lidé a kutilové především, raději pracují na své nemovitosti a na svém pozemku samostatně až tam, kam jim to jejich vlastnosti a dovednosti dovolí.

To je každopádně příjemné, ale často u toho zapomínají na bezpečnost. My se podíváme na to, jaké prvky by neměly chybět v moment, kdy, jakkoliv upravujete střechu.

Vhodné oblečení a obuv je zásadní

Bez vhodného oblečení a obuvi byste se do takových operací rozhodně neměli v žádném případě pouštět. V první řadě myslete především na to, že bude pro vás zásadní taková obuv, která vás v žádném případě nenechá na holičkách. Ideálně by tak měla zafungovat především pracovní obuv, která má automaticky protiskluzovou podrážku.

Většinou jsou pracovní obuv a oděvy pro takové účely velice levné, takže nejde ani o vysokou investici. Mimo toho byste rozhodně měli mít kvalitní rukavice, kompletně dlouhé nohavice i rukávy a v neposlední řadě především ochrana hlavy.

Nikdy nepracujte bez jištění

Jištění by měla být automatická povinnost. Jistící pás je poměrně jednoduchá a levná záležitost, stejně tak jako základní jistící lano. To by nemělo být nikdy ukotvené za méně pevná místa, jako jsou vysílače nebo antény. Spíše se pokuste lano upevnit uvnitř domu, například za trámoví a následně ho vytáhnout okénkem. Možností je i upevnění za komín, které ale není zrovna vždycky ideální volbou. Mimo toho je ale možnost si jednoduše zapůjčit také výborný stroj, kterým je pohyblivá plošina. Ta je ideální, pokud chcete například s maximálním pohodlím upravovat různé věci, jako jsou okapy nebo další části blízko okraji střechy, kam budete mít naprosto ideální přístup.

To Top