Zahrada

Práce na zahradě jsou v plném proudu. Na co nesmí zapomenout žádný zahrádkář?

zahradničení
pixabay.com

Venku krásně svítí sluníčko, na nebi není jediný mráček a úrodě na našich zahrádkách se daří lépe nežli na výbornou. Máte-li na zahradě například ovocné stromy, případně jste si zasadili nějakou zeleninu, určitě s radostí sledujete, jak ovoce či zelenina rostou a mají se čile k světu. Určitě se shodneme na tom, že vlastnoručně vyrobená a doslova vymazlená úroda je daleko lepší, nežli ta kupovaná – ať už svou chutí, tak i vůní.

Práce ještě ani zdaleka nekončí

I když se vám na stromech začínají červenat jablka, na keřích vesele rostou rajčata a vy máte radost, kolik se vám toho na zahradě urodilo, vaše práce ještě ani zdaleka nekončí. V horkém létě, jako je třeba to letošní, je potřeba myslet na dostatečnou zálivku. Pokud je počasí opravdu vydařené a déšť stále nepřichází, měli byste svou zahrádku zalévat nejlépe dvakrát denně – ideálně ráno a večer.

Zbavujte se plevelu, škodí!

Každý nadšený zahrádkář ví, že plevel je pořádný prevít. Pokud si na něho nepočíháte, nekontrolovatelně se vám rozleze všude na záhonech, případně i ve fóliovníku nebo skleníku. I když pletí plevele není zrovna nejzábavnější činnost, musí se dělat pravidelně. U této aktivity se často musíte hrabat v hlíně a vytrhávat i ty nejmenší neřády, zpravidla se u toho ušpiníte. Buďte tedy o krok napřed a používejte pracovní oděvy, které vás před ušpiněním hravě ochrání.

Královny zahrady si zaslouží pozornost

Péče o zahradu nezahrnuje pouze starost o ovoce či zeleninu, kterou s radostí pěstujete. Myslet musíte i na okrasné květiny a dřeviny. Máte-li na zahradě růže, kterým se často přezdívá královny zahrad, dopřejte jim poslední přihnojení v tomto roce. Později se již přihnojovat nedoporučuje, protože by to mohlo negativně ovlivnit správní vyzrávání záhonů.

To Top