Volný čas

Praktičtí pomocníci. Aneb proč byste měli mít doma švýcarský nůž a další vychytávky

www.pixabay.com

Když řekneme, že švýcarský nůž je dnes prakticky legenda, tak nebudeme přehánět. S touto myšlenkou přišel jeden švýcarský podnikatel už na konci 19. století a o několik let později pak byla patentována jeho první podoba, tehdy ještě známá jako důstojnický nůž. Jak z toho jistě sami odvodíte, měli jej tedy původně používat především příslušníci švýcarské armády. To se však rychle změnilo, nůž dostal nové vychytávky a široce se rozšířil.

Multifunkční pomocník nejen na cesty

Mezi ty nové vychytávky patřily zejména nástroje, které jste díky tomuto noži mohli používat. Jednalo se třeba o šroubovák, bodák, otvírák, menší a větší čepel nože atd. Později se přidaly také nástroje jako lupa, pinzeta nebo třeba i takový pilník na nehty. Každý nůž se dnes může ve výbavě a počtu nástrojů různě lišit. Tradiční švýcarské nože mají charakteristický švýcarský kříž a samozřejmě červenou barvu. Dnes je ale koupíte v nejrůznějších designech a barevných provedeních. Důležité je, že si nůž zachovává: 

  • Univerzálnost použití
  • Praktické provedení

Právě široké množství nabízených nástrojů, a tedy vysoká univerzálnost, znamená, že se tento nůž uplatní skutečně při mnoha příležitostech, a to nejen na výletech či túrách, ale třeba také doma v kuchyni. Kdykoliv po něm sáhnete, tak máte zkrátka jistotu, že vás nezklame. Přes to všechno, kolik toho nabízí, je přitom neuvěřitelně malý a skladný. 

Další vychytávky do domácnosti

Není to ale pouze švýcarský nůž, který by se mohl stát praktickým a zároveň stylovým doplňkem vaší domácnosti. Věděli jste, že můžete doma nahradit třeba takové sirky nebo zapalovač něčím přece jen elegantnějším? Skvěle se k tomu hodí křesadla na oheň, která najdou své uplatnění všude tam, kde potřebujete rozdělat životadárné přirozené teplo, takže třeba v krbu. S křesadlem snadno podpálíte papír, suchou trávu apod. Vypadá mnohem lépe než zapalovač a nemusíte už ani vyhazovat vypálené sirky.

To Top