Zahrada

Přichází období zazimování zahrad. Jaké vybavení si nesmíte rozhodně zapomenout?

Stejně jako jsme před několika měsíci psali o tom, že se zahrádkáři mohou těšit na novou sezonu, tak bohužel dnes musíme psát pravý opak. Sezona se zcela naopak pomalu chýlí ke konci. A ačkoliv nám ji podle všeho dokáží prodloužit teplé počasí, tak je vždy třeba být připraven.

Na podzim se totiž může počasí změnit víceméně kdykoliv a ze dne na den mohou přijít mrazy, které pak vydrží až do samotného léta. Z toho důvodu je důležité mít připraveno vše k tomu, abyste mohli zazimovat zahradu.

Dostatek větviček a kůry je povinností

Jak větvičky, tak kůra jsou extrémně důležité pro víceleté byliny a rostliny. Typickými příklady mohou být růže, nebo jahodníky. Důvodem je, že dokáží všechny vydržet působení mrazů od země. Pokud by ale došlo k tomu, že prudká námraza napadne vršky rostlin, a především potom jejich oblast těsně nad zemí, tak by mráz kytky spálil.

Zásadním úkonem, který je vlastně i základem všeho zazimování, je tak zakrytí těchto částí, a případná úprava rostlinek ostřižením toho, co zakrýt nejde. Větvičky a kůra jsou tak něčím, co byste dávno měli mít připraveno.

Připravte se na práci v zimě

Každý zahrádkář si rozhodně chce prodloužit sezonu co to jde. Tím pádem určitě budete zazimování nechávat na počasí, ve kterém je to už potřeba. Z toho důvodu je tak dobré mít minimálně kvalitní povrstvené rukavice, díky kterým dokážete ochránit prsty v zimě před vlhkostí.

Zazimování se týká také nářadí

Během sezony se vždycky zlomí nějaká ta násada, prasknou zuby na plastových hrábích a další podobné problémy. Všechny tyto věci odkládáme, ale teď je čas se na ně podívat. Za pár měsíců, až začne nová sezona, přeci budeme stoprocentně chtít hlavně začít rovnou s prací. Takže pokud je někdy dokonalá doba na přípravu všeho nářadí, tak je to přesně v těchto měsících.

 

To Top