Dům

Profilová ocel je vynikajícím stavebním pomocníkem

stavba
pixabay.com

Ocelové profily patří obecně k velice užívaným prvkům na mnoha stavbách. Jde o hutní materiál nejrůznějších tvarů, který při výstavbě konstrukcí přináší takové vlastnosti, jakými jsou vysoká pevnost, dlouhá životnost, odolnost a mnohdy i odpovídající pružnost.

Není proto s podivem, že ocelové profily zažívají ve stavebnictví opravdový boom po mnoho dlouhých let. Jestliže si aktuálně nedokážete vybavit, k čemu by se vám takový prvek hodil, možná vám napoví bližší popis tohoto ocelového materiálu.

Ocelové profily různých průřezů

Vysloví-li se pojem profilová ocel, představte si hlavně železné tyče. Nemusí to však být pouze ty kulaté, na něž je zvyklá asi většina lidí. Profesionální kovovýroba produkuje v dnešní době bezpočet dalších průřezů. Mezi ně patří například tyto varianty.

  • Tyče průřezu I, IPE
  • Tyče průřezu U, UPE
  • Tyče průřezu T
  • Tyče průřezu HEA, HEB
  • Tyče průřezu L

Setkat se samozřejmě můžete i s plochými profilovými průřezy. Každý z těchto výrobků je nabízen v odpovídajících délkách. Řada prodejců tyto parametry navíc přizpůsobuje dle přesných požadavků zákazníků. Pokud tedy máte zájem o profilovou ocel, vyberte si takovou firmu, která vám k pestrému výběru průřezů nabídne i přidružené služby navíc.

Standardizované ocelové profily

Ocel válcovaná za tepla nebo za studenta musí splňovat všechny náležitosti, aby bylo dosaženo požadovaných vlastností produktu. Ocelové profily tak mohou odpovídat jakostem S235, S355 a mnohým dalším. Je pouze na vás samotných, jaké kvalitě dáte přednost.

Využijte při stavbě čehokoliv profilovou ocel, se kterou se dá celkem dobře pracovat, svařovat ji a jakkoliv ohýbat, pokud je v přiměřeném průměru. Zjednodušeně a laicky řečeno, bez kvalitní oceli se v opravdovém stavebnictví jednoduše neobejdete.

 

To Top