Zahrada

První teplé dny znamenají první dny na zahrádkách. Co se vyplatí v současnosti koupit?

pixabay.com

Zahrádkáři a milovníci venkovního kutilství už pomalu mohou začít připravovat svoje plány na nový rok. Konečně se totiž začíná oteplovat, a ačkoliv jsme stále v zimním období, tak je letos počasí opravdu vstřícné. Dokonce jsme už potkali i příjemné teploty přes deset stupňů.

Rozhodně je tak nejvyšší čas na to, abychom připravili vše důležité pro naši práci a aktivity, které budeme dělat. A co se teď vyplatí kupovat nejvíc, vám poradíme právě dnes.

Sazenice mají nejlepší výběr

Sazeničky stromků, stejně tak i semínka a vše podobné. Obchodníci jsou pochopitelně připraveni na to, že brzo už začne jarní sezona. Na to byste ale měli být připraveni také vy, protože právě v tento moment najdete v obchodech ten nejlepší možný výběr. Proto byste rozhodně neměli lenit a všechny své vyhlídky si měli dát dohromady co nejdříve. Sazeničky a osivo totiž může také velice rychle mizet z regálů, a nakonec se nemusíte dostat ke všemu, co jste si původně přáli.

Základní pracovní oblečení

Rozhodně byste měli mít připraveni veškeré základní pracovní oblečení, které rozhodně nesmíte opomenout. Příkladem mohou být hlavně takové kousky, jako jsou montérky, kvalitní gumovky nebo pracovní rukavice. Minimálně bez těchto věcí se víceméně nemáte šanci hnout, a proto je nejlepší možný nápad se o ně postarat!

Dejte do kupy všechno náčiní

Nikdo nemůže tušit, jak bude vypadat počasí za dalších čtrnáct dní. Proto je dost možné, že tou dobou už bude potřeba pracovat na spoustě věcí jako je například sekání trávy, nebo už kompletně obdělávat záhonky. Neměli byste tak podceňovat finální přípravu vašeho náčiní. Všechny polámané násady, zadrhlé stroje a vše možné. Určitě budete rádi, když vše budete mít v pravý čas naprosto v pořádku!

To Top