Kuchyně

Rekonstrukce kuchyně přesně podle představ. Jaké jsou ty nejlepší možnosti?

pexels.com

Rekonstrukce kuchyně je poměrně nákladnou záležitostí. A to jak časově, tak i finančně. Jednou za čas by ale rozhodně měla proběhnout v domácnostech jako bytového, tak i domového charakteru. Ne vždy je ale potřeba úplná.

Pokud ale uvažujete o tom, že budete rekonstruovat kuchyň zcela od píky, tak pro vás přinášíme pár tipů, které vám zajisté pomohou nejen při jejím budování, ale také i při jejím budoucím udržování!

Jaký zvolit typ osvětlení v kuchyni?

Častým problémem v kuchyni je osvětlení. Přeci jen se jedná o místo, kde mimo jiné také děláme spoustu citlivé práce. Na tu potřebujeme dobře vidět, nejen kvůli bezpečnosti, ale především aby nás nebolely oči a hlava. V kuchyních, které jsou staršího data, je častým problémem jediný zdroj světla.

Při rekonstrukci proto volte takové metody, které světlem pokryjí rovnoměrně všechny důležité plochy. Jednou možností jsou bodová světla, která dělají síť světel na stropě, díky čemuž je všude dobře vidět. I tak si ale můžete občas házet tělem stín na pracovní plochu. V tom případě určitě počítejte s přídavným světlem, které ideálně umisťujete na spodní část linky, aby vás neoslňovalo.

Když už nová kuchyně, tak jedině na míru

Máte obavy z toho, že jsou kuchyně na míru extrémně drahé, a proto se vám nevyplatí? To už dávno není pravda, a pokud se podíváte na kuchyně na míru nebo kupované v sériové výrobě, tak je v rámci daných rozměrů a materiálů cena víceméně srovnatelná.

Na rozdíl od univerzálních kuchyní vám ale kuchyně na míru nabídne opravdu efektivní využití prostoru. Skvěle zapadne do místnosti, a především si sami volíte, jak velké a rozmístěné chcete mít jednotlivé pracovní a úložné plochy. Dokonce i čekání na její výrobu není ničím obtížným, protože je kuchyně k dispozici běžně v rámci týdnů.

To Top