Rekonstrukce

Renovujete dřevěnou podlahu? Poradíme vám, na co si dát pozor!

zdroj: pixabay.com

Máte doma dřevěné podlahy, které již něco pamatují, a vy jste se rozhodli pro jejich renovaci? V tom případě se vám určitě budou hodit rady, které najdete v našem dnešním článku. Do renovace podlahy se může pustit každý, ovšem ne všichni mají dostatečné zkušenosti na to, aby celý proces zvládli na jedničku. A třeba i podtrženou! Co kdybychom si tedy společně řekli, na co byste si měli dát při renovaci dřevěné podlahy pozor?

Co se může stát při broušení?

Renovace dřevěné podlahy, která má svá nejlepší léta za sebou, ale stále ještě dokáže několik dalších let plnohodnotně sloužit, zpravidla zahrnuje broušení. V tomto případě si dovolíme upozornit na možné hřebíky, které mohou být v podlaze zatlučené a které je potřeba ještě před zahájením broušení zatlouci cca 3-4 milimetry pod povrch, aby nedošlo k poškození válce brusky, jež k tomuto účelu použijete. Před broušením podlahu zkontrolujte, jestli se na ni nenachází i jiné ostré předměty.

Jak se podlaha tmelí?

Proces tmelení spočívá v tom, že se piliny smíchají se speciálním materiálem, ze kterého následně vznikne kaše. Pozor na to, že tahle kašička velmi rychle schne, takže je potřeba s ní pracovat rychle a zručně. Určitě v tomto případě používejte ochranné pomůcky, jako třeba rukavice, aby vám tmel neulpěl na rukou, těžko byste jej pak dostávali dolů. Výhodou tmelení je, že si nemusíte lámat hlavu s pečlivostí, protože podlahu po tmelení budete ještě jednou brousit jemným válcem, takže se drobné nedokonalosti ztratí.

A co lakování?

Na lakování při renovaci dřevěné podlahy určitě nezapomínejte, protože lak podlahu ochrání před poškozením a zubem času na několik dalších let. První vrstva laku by měla být řidší, aby se mohla mnohem snáze vpít do podkladu, poté je potřeba po jejím zaschnutí povrch přejet brusnou mřížkou. Druhá vrstva laku se poté postará o to, že bude podlaha krásně hladká a pěkná na pohled.

To Top