Byt

Sázení bylinek v pohodlí domova

pixabay.com

 Kdo nemá rád čerstvé bylinky? A právě zrovna když chcete připravit konkrétní pokrm, a nemáte doma potřebné bylinky, do supermarketu se vám nechce nebo je na něj příliš pozdě. Nemusíte mít bylinky jen na zahradě lze je pěstovat i doma.

Výběr

Ze začátku si vyberte ty co se pěstují jednoduše a snadno. Například z jednoročních je dobrá majoránka, pažitka nebo bazalka. Bylinky které jsou víceleté máta, meduňka oregano, tymián. Bylinky které jsou velké, by měli mít svůj květináč. Truhlíky nebo květináče, záleží na tom kam svoje bylinky zasadíte dejte na světlé místo. V letních měsících je můžeme mít i na balkoně, od podzimu je ale dejte zpátky do bytu.

 

Sazba

Je dobré, nejdříve bylinky zasadit do menších květináčků nebo kelímků, když povyrostou přesadíme je do většího květináče nebo truhlíků. Zemina nesmí být těžká, a nejlepší je používat hnojiva která jsou určena na bylinky. Pro lepší růst a výsledek používáme na zalévání vodu která je odstátá a ne čerstvá. Jestli si kupujete sazeničky v obchodech, věnujte pozornost tomu aby byli rozvinuté. Je potřeba se podívat i na listy zda tam nejsou nějaké fleky naznačují výskyt plísně.

 

Zdroj : onedecor.net pixabay.com

 

 

 

 

 

To Top