Bydlení

Specialista na dveřní kování

 

Zařizujete si dům či byt a aktuálně řešíte otázku dveřního kování? V tom případě pro vás máme pár tipů, jak dveřní kování vybrat.

 

Exteriér nebo interiér?

V praxi existují čtyři typy dveřního kování. Tím prvním je exteriérové dveřní kování, které se hodí na branky, vrata a další typy venkovních dveří. Požadavek na ně je jednoduchý – musí odolat dešti, větru, vysokým teplotám, sněhu a třeba také mrazu.

 

Pak tu máme interiérové dveřní kování, které instalujeme na dveře na toalety, koupelny nebo třeba dětského pokoje, pokoje pro hosty nebo na dveře do ložnice. Bezpečnostní kování se používá zejména na dveře do garáže, do vchodových dveří do domu nebo bytu, zkrátka všude tam, kam nechcete, aby se dostali také zloději.

 

Protipožární dveřní kování je obdobné jako bezpečnostní a musí splňovat všechny normy a požadavky, které jsou právě u protipožárního kování nutné.

Typy interiérového kování

Vybíráte-li interiérové dveřní kování, můžete dále volit z těchto typů:

  • štítové kování – je tvořeno z jednoho kusu a má jak otvor pro kliku, tak i klíčovou dírku
  • rozetové kování – jednotlivé části kování se k sobě přišroubovávají

 

Levé či pravé?

Též vybírejte kování podle toho, jestli máte vybrané levé anebo pravé dveře. Rovněž si nezapomeňte změřit rozteč mezi osou kliky a osou klíčové dírky. Svou roli samozřejmě hraje rovněž tloušťka dveří.

 

Specialistou na dveřní kování je Klíčový servis. U této firmy mimo jiné najdete:

 

 

Potřebujete-li s čímkoliv poradit, obraťte se na odborníky z Klíčového servisu. Můžete napsat e-mail, zavolat anebo třeba vyplnit kontaktní formulář.

To Top